Nahrávání videa ...

Nik Wallenda přešel po laně nad Grand Canyonem

Když nastoupil Nik na lano, bylo před ním půl kilometru lana...a pod ním půl kilometrová hloubka. Trasu zvládl pod náporem větru za 22 minut. Zírejte!

Floridský akrobat Nik Wallenda se na trase musel dvakrát zastavit, aby chytil "rytmus lana", které mělo jen 5 cm v průměru. Ve třinácté minutě nad propastí řekl: "Díky, Bože. Díky, že si uklidnil lano." Nebyl totiž nijak zajištěný a vítr byl chvílemi silnější než už tak obtížných 50 km/h. 

Přechod přenášela v neděli 23. července živě televize Discovery Channel. Čtyřiatřicetiletý akrobat je už sedmou generací rodiny, která udržuje tradici chůze na laně. Překonal už několik světových rekordů - přešel například nad Niagárskými vodopády a v budoucnu plánuje vycházku po laně mezi newyorskými mrakodrapy Empire State Building a Chrysler Building.

Je vám bližší adrenalin nebo wallenda?

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Nejnovější články

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Stres je spouštěčem řady civilizačních chorob, pokud ale pravidelně berete naší páteční medikaci, nemusíte se vůbec ničeho obávat....

Číst více
Výherci z Maxima 12/2016

Výherci z Maxima 12/2016

Výherci soutěží z prosincového Maxima.

Číst více
Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více