Nahrávání videa ...

Kolotoč smrti: Nový trailer na scifi thriller Gravity

Byli jsme nadšení už z první upoutávky, ale teprve poctivý trailer naplno ukazuje, že Cuarón patří mezi vrcholné filmové kouzelníky.

FBpoutani2_copy

Nebudeme falešně skromní. Když se nám moc nezdál přerostlý a nabubřelý Pacific Rim, nakonec se ukázalo, že opravdu jen mlátí prázdnou slámu (velikosti obřích tankerů) - a je z toho propadák divácký a celkem i kritický. Podobně skeptičtí jsme byli u nového Supermana - Stalina, z kterého se vyklubala strašně vážná variace na návrat Ježíše Krista mezi nebohé smrtelníky. Zase jsme měli pravdu. 

Když jsme pochválili šikovně a slibně vypadající upoutávku na horor V zajetí démonů (The Conjuring), vyloupl se z toho film, který zbožňují žánroví fanoušci, kritici jsou nezvykle spokojení a v amerických kinech zaznamenává rekordní tržby. Včera jsme ho viděli v předpremiéře, a i když je plný žánrových klišé, jsou zpracované tak zručně a nápaditě, že jsme se od prvních minut koupali ve studeném potu.

O Cuarónově filmu se toho neví o moc víc, než když jsme o něm psali minule. Trailer rozpracovává scénu havárie na kosmické stanici, kvůli které se hlavní hrdinka Sandra Bullock ocitne sama v pusté kosmické prázdnotě s depresivním pohledem na zdánlivě blízkou Zemi. Způsob, jak je celá scéna rozpohybovaná budí úžas a mi předem říkáme, že možná nepůjde o novou filozofickou poému jak od Kubricka, ale mezi letošními scifi jí bude moci konkurovat možná tak podstatně akčnější Elysium. Jen tou Sandou Bullock si teda pořád nejsme jistí...

A tady ještě Drifting verze traileru, časově navazující na původní ukázku:

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Nejnovější články

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Stres je spouštěčem řady civilizačních chorob, pokud ale pravidelně berete naší páteční medikaci, nemusíte se vůbec ničeho obávat....

Číst více
Výherci z Maxima 12/2016

Výherci z Maxima 12/2016

Výherci soutěží z prosincového Maxima.

Číst více
Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více