Reklama
Nahrávání videa ...

Astronaut zpívá Bowieho na oběžné dráze

Klasický hit Space Oddity od Davida Bowieho dostal novou verzi, jejíž video je prvním klipem natočeným opravdu ve vesmíru.

Když jsme nedávno upozonili na zajímavé video o beztížném emíčku, nevěděli jsme ještě, jakou si jeho hlavní postava připraví rozlučku s Mezinárodní kosmickou stanicí (ISS). Historicky první kanadský kapitán stanice Chris Hadfield totiž v úterý 14. května končí svoji misi a při té příležitosti nazpíval klasickou hitovku Space Oddity. S produkcí hudby mu pomohl Emm Gryner, který hrával s Bowiem na koncertech.

Nádherná předělávka ukazuje, že Hadfield nelhal, když uvedl mezi svými koníčky muziku. Zpěv vzbuzuje více emocí než pět sterilních vítězů Česko Slovenských Superstar dohromady. Původní píseň vyšla roku 1969 u příležitosti přistání prvních lidí na Měsíci. Bowie v textu vypráví příběh fiktivního astronauta Majora Toma a ironicky komentuje neúspěch britského kosmického programu.

Chris Hadfield na ISS

Hadfield je zkušeným kosmonautem, který ještě před ISS letěl dvakrát na misích raketoplánů a pomáhal roku 2001 dnešní stanici přímo na oběžné dráze stavět. Stal se dosud největší astronautskou hvězdou na sociálních sítích, jeho Twitter má 800 tisíc odběratelů a na svůj YouTube kanál nahrává pravidelně videa ze života na ISS - kromě už zmíněného beztížného pláče třeba taky jak se na stanici uklízí, zvrací nebo čistí zuby.

Článek o sexu na ISS si přečtěte už brzy v červnovém Maximu.

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více