Nahrávání videa ...

Astronaut zpívá Bowieho na oběžné dráze

Klasický hit Space Oddity od Davida Bowieho dostal novou verzi, jejíž video je prvním klipem natočeným opravdu ve vesmíru.

Když jsme nedávno upozonili na zajímavé video o beztížném emíčku, nevěděli jsme ještě, jakou si jeho hlavní postava připraví rozlučku s Mezinárodní kosmickou stanicí (ISS). Historicky první kanadský kapitán stanice Chris Hadfield totiž v úterý 14. května končí svoji misi a při té příležitosti nazpíval klasickou hitovku Space Oddity. S produkcí hudby mu pomohl Emm Gryner, který hrával s Bowiem na koncertech.

Nádherná předělávka ukazuje, že Hadfield nelhal, když uvedl mezi svými koníčky muziku. Zpěv vzbuzuje více emocí než pět sterilních vítězů Česko Slovenských Superstar dohromady. Původní píseň vyšla roku 1969 u příležitosti přistání prvních lidí na Měsíci. Bowie v textu vypráví příběh fiktivního astronauta Majora Toma a ironicky komentuje neúspěch britského kosmického programu.

Chris Hadfield na ISS

Hadfield je zkušeným kosmonautem, který ještě před ISS letěl dvakrát na misích raketoplánů a pomáhal roku 2001 dnešní stanici přímo na oběžné dráze stavět. Stal se dosud největší astronautskou hvězdou na sociálních sítích, jeho Twitter má 800 tisíc odběratelů a na svůj YouTube kanál nahrává pravidelně videa ze života na ISS - kromě už zmíněného beztížného pláče třeba taky jak se na stanici uklízí, zvrací nebo čistí zuby.

Článek o sexu na ISS si přečtěte už brzy v červnovém Maximu.

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Nejnovější články

GALERIE: Nejlepší zadky jsou vyšpulené zadky!

GALERIE: Nejlepší zadky jsou vyšpulené zadky!

Špulení zadku je hodně sympatická a fotogenická činnost. Zdůrazní a zakulatí tvary a ještě působí jako taková pozvánka....

Číst více
Tim Knoll předvádí svůj bike parkour a je to jízda!

Tim Knoll předvádí svůj bike parkour a je to jízda!

Říkají tomu bike parkour a je to taková kombinace flatlandu, freestylu a parkouru, to všechno na bmx.

Číst více
Opilec s brutálním zářezem se stal hrdinou další photoshopové bitvy

Opilec s brutálním zářezem se stal hrdinou další photoshopové bitvy

Tohodle chudáka bez kalhot pověsili nejspíš jeho hodní kamarádi za plot tak, že mu vytvořili naprosto monstrozní trenýrkový ...

Číst více
Holky z Instagramu - Daniella Chavez

Holky z Instagramu - Daniella Chavez

Chilská modelka a playmate Daniella vešla ve známost hlavně tím, že tvrdila, že byla tajnou milenkou Cristiana Ronalda.

Číst více