Vražte svůj Facebook pod rentgen

Vražte svůj Facebook pod rentgen

Možná zjistíte zajímavé věci o své sexuální orientaci.

Wolfram Alpha je užitečný online nástroj, který z původně matematické pomůcky vyrostl do ještě šikovnějšího univerzálního odpovídacího nástroje. Stačí umět anglicky a prostě jen položit dotaz - výsledkem není suchý seznam stránek jako v Googlu, ale rovnou přehledně strukturovaná odpověď se seznamem informačních zdrojů. Navíc má podobný smysl pro humor, jako známá Siri z iPhonů. Zeptejte se třeba: "Are you Skynet?"

Nedávno přibyla nová a moc zábavná funkcionalita - analýza dat z Facebooku. Stačí kliknou, chvíli počkat, než vygeneruje data a pak už se jen proklikávat grafy, seznamy a vztahovými sítěmi. 

Zjistil jsem například, že oproti mé vsugerované představě virtuálního šviháka mám 60 procent přátel mužů, a ze zbylých 40 procent samiček uvádí pouze pětina, že je single. Ke své škodě neznám žádnou holku mladší 21 let, což si však vynahrazuji častým pobytem u hřišť na pražském Dětském ostrově, protože tam mám nejvíce check-inů. Než mě začnou kamarádi přezdívat pedo-Ráďa a maminky s dětmi přede mnou přecházet na druhou stranu ulice, chtěl bych se obhájit tím, že se jedná o nic nevypovídající statistiku z pouhých šesti položek. Když už se na telefonu někde checkuju, bývá to skrze Foursquare.

Zadanost mých přátel

Za podrobnější pohled stojí položka, která rozebírá vaše přátele podle vlivu. Social insiders mají s vámi nejvíce společných přátel, outsideři nejméně. Social connectors propojují různé skupiny vašich přátel, které by jinak o sobě "nevěděly". Social neighbors mají s vámi společných mnoho přátel a skoro žádné mimo vaši síť. Naopak social gateways mají obvykle ohromné množství přátel, kreté neznáte, takže pokud chcete potkat na domácím večírku nové lidi, naběhněte na fb událost, pořádanou právě jimi.

Za našich mladejch let...

Wolfram s nasbíraných dat dělá i obecné analýzy, pár jsme jich vytáhli.
 

Věk přátel, jak se mění s věkem uživatele

friend

Tady je vidět, že v patnácti chceme kamarádit i se staršíma, zatímco v produktivním věku pečeme takřka výhradně s vrstevníky. Ve stáří se snažíme omládnout kontaktem s mladšími a smrt nám krade přátele.

Věk vs. partnerský stav

Věk vs. partnerský stav

Celkem očekávatelný graf. Zajímavý je nejnižší hodnota u manželství kolem 20 roku. Buď se některá jalová mladičká manželství už stihla do té doby rozvést nebo prostě není v tomhle období moc cool sezdanost uvádět . Pod údajem Otrhe je žřejmě náš oblíbený vztahový parametr: "Je to složité"

Nejčastější témata diskuzí (na základě slovní analýzy fb aktivit)

topic-vs-age-sex5

Ať žijou předsudky. Se stářím roste na fb zájem o počasí a životní moudra. Zatímco starší muži (modrá linka) s věkem čím dál víc nadávají na politiku, ženy více řeší zdraví a životy potomků.

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Mají zvířata orgasmus?

Mají zvířata orgasmus?

Léňa nám poslala tenhle záludný dotaz a tak se naše zodpovědnice pořádně zapotila.

Číst více
Zbaví vás orgasmus škytavky?

Zbaví vás orgasmus škytavky?

Broza85 nám poslal(a) tenhle záludný dotaz, a tak jsme zapátrali...

Číst více
Jak si pořádně vycpat trenky ve stylu Dalibora Jandy

Jak si pořádně vycpat trenky ve stylu Dalibora Jandy

Vycpávat si boxerky ponožkami, abyste dosáhli rozkrokové boule á la Dalibor Janda sice funguje, ale co si narvat do trenek třeba kytaru nebo vlastní ...

Číst více

Nejnovější články

Opilec s brutálním zářezem se stal hrdinou další photoshopové bitvy

Opilec s brutálním zářezem se stal hrdinou další photoshopové bitvy

Tohodle chudáka bez kalhot pověsili nejspíš jeho hodní kamarádi za plot tak, že mu vytvořili naprosto monstrozní trenýrkový ...

Číst více
Holky z Instagramu - Daniella Chavez

Holky z Instagramu - Daniella Chavez

Chilská modelka a playmate Daniella vešla ve známost hlavně tím, že tvrdila, že byla tajnou milenkou Cristiana Ronalda.

Číst více
Kam doktor nemůže, tam pošle páteční gify

Kam doktor nemůže, tam pošle páteční gify

Dneska vám je servírujeme trochu později, než obvykle, ale to neznamená, že by snad měly být méně účinné. Ba právě naopak, po ...

Číst více
VIDEO: Další epický skok ze střechy, tentokrát rovnou do přístavu

VIDEO: Další epický skok ze střechy, tentokrát rovnou do přístavu

Magora, který vystupuje na Youtube pod přezdívkou 8Booth jsme vám ukazovali už nedávno, ale teď prostě musíme znovu.

Číst více