Vzteklej pes #6

Vzteklej pes #6

Copak zase vypadlo z naštvaných redakčních análů

Smrdutá jízda hrůzy

K ranní přepravě do redakce využívám linku 131. Je to pár zastávek a autobus bývá nacpaný jen občas, většinou si i sednu a těch pár minut ještě klimbám, slastně kolébán v zatáčkách bubenečských uliček. Před nedávnem ale dorazil k zastávce prapodivný stroj typu SOR 12 NB CITY. Místo obvyklých trojích dveří, které se na každé zastávce samy otevřou, má čtvery, které se otevřou jen tehdy, zmáčknete-li na nich nenápadný čudlík. Není na něm nic napsáno, jen je označen jakousi pacičkou. Na zastávce nastává zmatek. Lidé se vrhají k jediným dveřím, které si vystupující otevřeli pacičkou zevnitř, ti chytřejší se motají k jiným, ve snaze vyzkoušet, zda se dají dveře otevřít i zvenku.
Další zmatek nastane uvnitř. Ačkoli autobusem cestuje obvyklé množství lidí, kteří se v běžném voze normálně rozesadí, zde je míst k sezení pramálo. Aby taky ne, když nástupní/výstupní zóny čtvera dveří zabírají podstatnou část vnitřního prostoru. Navíc je většina sedadel umístěna zády k oknům. Další šlamastyka pak přichází na konečné, než lidem natěsnaným u dveří dojde, že i teď musí použít pacičku, jinak se ven nedostanou. A aby toho nebylo málo, začala se teď v těchto autobusech testovat jakási vůně. Je prý zcela přírodní a má posilovat dobrý dojem z jízdy a imunitu. Dnes ráno to ovšem v autobuse, přecpaném cca dvaceti lidmi, působilo spíš tak, že někomu ukrutně smrdí nohy.

Kovanda

Vítání občánků

Přivítat malé dítě do komunity, ať už náboženské nebo světské, je dobrá věc. Ale způsob jakým to provádí Úřad městské části Praha 5 - a předpokládám i další úřady - je katastrofální. Nejprve se na místo dostaví oba rodiče s dítětem, do první řady si ale sednou jen matky s dětmi a otcové sedí v řadě druhé. Proč? Pak se matky chodí podepisovat do knihy, přebírat blahopřání starosty a zastupitelstva. A otec? Má za úkol sedět v druhé řadě, mlčet a nečinně přihlížet. Co je to za pořádek? Ve starém Římě se občané přijímali tak, že se dítě položilo na zem, přišel jeho oteca podle toho, zda ho chtěl, ho zvedl či nikoliv. Když ho nezvedl, dítě zabili nebo prodali. A dneska? Druhá řada. Skandál. Co přijde příště? Budeme vykázání za dveře?

Bílek


Sterilní slepice

Otevřu si archivní Apetit a začtu se do článku Pravda a lež o vejcích, který mě jako chlapa přirozeně zajímá. A hned se naseru. Tvrzení "Vejce od babičky jsou nejlepší" prý není pravdivé, protože strava doma chovaných slepic je nevyvážená. Zobou žížaly a brouky, takže je ve vejcích víc cholesterolu. No a co? Člověk chce přece taky ženskou, která se občas potí a je nemocná, aby se o ní mohl starat, a ne nějakou roboticky sterilní osobu bez ochlupení a zápachu. To byla přece taková krása, když člověk jako dítě chodil do kurníku hledat vajíčka. Sám sem slepicím lovil žížaly, protože jsem měl pak pocit, že mám na těch vejcích zásluhu!

Vondráček

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Vaše průměrné chutě

Vaše průměrné chutě

Sere mě, že jakmile se na trhu objeví nějaký potravinářský výrobek, který se nějak vymyká a na kterém začnu ujíždět, ...

Číst více
Veký vztek: Zkurvená dovolená - vaše story, naše rady!

Veký vztek: Zkurvená dovolená - vaše story, naše rady!

Zkazit dovolenou si můžete sami. Ale jak postupovat, když vám ji mrví cestovka?

Číst více
Velký vztek #13: Lego výsměch, zabiják řepka a nemocnice k zeblití

Velký vztek #13: Lego výsměch, zabiják řepka a nemocnice k zeblití

Proč ho v sobě dusit, když může slastnými údery do klávesnice ven...

Číst více

Nejnovější články

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více
Holky z Instagramu - Tori Hughes

Holky z Instagramu - Tori Hughes

Tori Hughes, která si na těch internetech říká Tori Brixx, je modelka a hérečka z LA, nad kterou na Instagramu slintá přes dva a půl milionů zvědavců.

Číst více
GALERIE: Nečekané krásy podvodního světa

GALERIE: Nečekané krásy podvodního světa

Svět pod hladinou skrývá netušené poklady. Ať už v moři, rybníku nebo bazénu, všude je na co koukat.

Číst více