Reklama
Vzteklej pes: Náš zákazník, náš pán? To sotva!

Vzteklej pes #3

Pokračujeme v účtování s těmi, co nám hnuli žlučí

Do Panerie na pletence? To se pletou!

Minulý týden v 7.20 ráno jsem si šel koupit do obchodu Paneria v pražské Rytířské ulici pár pletenců s pekanovými ořechy. Protože měli otevřené dveře, vstoupil jsem dovnitř. I když měli chvíli před otvíračkou, tak mi je neprodali. Za týden jsem odjel do Monaka, kde jsem šel ráno před odletem do pekárny, která měla zamčeno. Zaklepal jsem na dveře a majitel mi prodal dobrý, čerstvě upečený chléb.

A to je přesně ono. Česká Paneria je nějaká anonymní síť, vevnitř jsou anonymní prodavačky, jsou nepříjemné, pekárnu nevlastní, takže jim je všechno úplně jedno, protože nepřicházejí o vlastní prachy. Paneria nepřišla jen o mé peníze za tři pekanové pletence, které jsem si chtěl zrovna koupit. Byl jsem tam zvyklý chodit každý den a už si tam nikdy nic nekoupím. A nepůjdu ani do žádné jiné Panerie – ani do Francouzské ulice, ani do Kaprovky, nikam! Říkám to všem lidem okolo a ze tří pletenců se stane tři sta pletenců, pak tři tisíce pletenců… Jeden stojí víc než dvacku a tohle je jenom za den. A co to bude za týden, za měsíc, za rok! Ať si spočítají ztrátu kvůli nevychovaným prodavačkám, které nejsou schopné prodat mi tři pletence, protože ještě neotevřely. A přitom jsem měl drobný akorát!

Pavel Vondráček

Nákup v (De)Bille

Jednou večer jsem si šel nakoupit do supermarketu Billa (dříve o poznání lepší Delvita) v  ulici Jugoslávských partyzánů. Vím, že na jeden nákup berou maximálně pět stravenek. Mezi regály proto provádím cvičení z aritmetiky. Jenže oni mají u něčeho špatně cenovku (resp. nemám jakousi zákaznickou kartu, abych mohl využít sníženou cenu), takže po konečném součtu musím dát pokladní stravenek šest. Průšvih!

A mně to najednou strašně dožere. „Kde je psáno, že berete jen pět stravenek?” snažím se být zdvořilý. „No preci tuná,” odsekne pokladní a prstem listuje v plastové knize nad pokladnou. Její obsah tvoří fotky housek, rohlíků, chlebů atd. s příslušnými čárovými kódy – to aby pokladní nemusely nosit v hlavě neustále se měnící ceny sortimentu. Na přední straně je skutečně roztřepená samolepka 5 × 7 cm, která na ‚pravidlo pěti stravenek‘ upozorňuje vybledlým písmem velikosti cca 2 cm. „Mně je jedno, kam si to napíšete vy,” buransky drtím vystresovanou Slovenku. „Ale jak jste na to přišli, že jich smíte brát jenom pět?” „To vie len pán vedúci.” „Tak mi ho zavolajte!“ přikazuju jí rázně a během jejího hlášení do mikrofonu „Pán vedúci na pokladnu číslo 6“ doplácím ke stravenkám (abych nezdržoval lidi za sebou) 30 Kč v ‚kovácích’ (které jsem původně plánoval utratit druhý den ráno za kefír a kedluben ke snídani).

U pokladen stojím už asi deset minut, ale pán vedúci nikde. Po další urgenci se objeví slečna, která je ovšem jen asistentka a nemůže nic řešit. Dá mi jen telefonní číslo. Volám tam, dlouho to zvoní a asi za minutu se ozve chraplavý mužský hlas. „Ale já jsem z ochranky a tady už nikdo není!” Nakonec se nasírám sám na sebe, neboť si uvědomuji, že jsem si měl rozpočítat svůj ‚nadměrečný’ nákup na dva, aby se to vešlo do „kýmsi” nastaveného limitu. Že bych tím zdržoval lidi za sebou? Je to snad moje chyba?

Radek Kovanda
Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Vaše průměrné chutě

Vaše průměrné chutě

Sere mě, že jakmile se na trhu objeví nějaký potravinářský výrobek, který se nějak vymyká a na kterém začnu ujíždět, ...

Číst více
Veký vztek: Zkurvená dovolená - vaše story, naše rady!

Veký vztek: Zkurvená dovolená - vaše story, naše rady!

Zkazit dovolenou si můžete sami. Ale jak postupovat, když vám ji mrví cestovka?

Číst více
Velký vztek #13: Lego výsměch, zabiják řepka a nemocnice k zeblití

Velký vztek #13: Lego výsměch, zabiják řepka a nemocnice k zeblití

Proč ho v sobě dusit, když může slastnými údery do klávesnice ven...

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více