Velký vztek #8

Velký vztek #8

Ó, tak očistný výbuch vzteku a agrese. Zahřmí a pak už jen padají nadýchané okvětní lístky hněvu.

To byla ale...!

Kolega Petr Bílek odletěl do Ameriky a přivezl odtud MacBook Pro jedný designérce. Přišla si ho k nám vyzvednout, a když jsme na ni halekali, že je pěkná a tak dále, začala se snobsky ofrňovat "to je horší než u nás v reklamce". Potom Petr přišel a říká: to je ta a ta - a já jdu k ní a zaznačuju, že jí podám ruku. Ona stála, a protože je buranka, neudělala ani krok vstříc. Museli jsme s kolegou Strmiskou přijít až k ní a podat jí ruce. Byl to divný, rozpačitý pocit. Pak odešli, a když se Petr vrátil, myslel jsem si, že už s ním není. Tak jsem na něj z druhé strany kanceláře zakřičel: "Teda Petře, to byla velká píča ta holka!" Odpovídá: "Která?" A ona stála za ním. No mě kdyby někdo nazval píčou, já bych se tak krásně rozvzteklil nebo bych ho tak ironicky švihal anebo bych toho člověka zažaloval. A ona... nic. Splachovací nervní snobka. Možná dělá hezkou grafiku, pracuje pro velký firmy, kupuje si apply, prostě design, design, design, ale aby si vytunila design vlastního vzteku, to ne!
Vondráček

Zachraňte tasemnice!

tasemnice_bezbranna

Ve všech novinách proběhla zpráva, že se asi pět lidí nakazilo tasemnicí. Obrovský skandál, ale já jsem byl nasranej. Tasemnice byla náš kamarád, který s námi miliony let sdílí naše střeva a máme ho rádi. Lidi ho ale za posledních sto let téměř vyhubili. Dříve to byla naprosto běžná věc a teď se dělá problém z toho, že pět lidí chytilo tasemnici? No a co? Chudáci tasemnice jsou málem na vymření, je to kriticky ohrožený druh, a my ho vyženeme z jeho přirozeného prostředí?

Když se kácí amazonský prales, všichni se můžou posrat, že zaniká nějakej zajímavej biotop, kde nemůžou žít opice atd. Když se v Africe vypalujou savany, všichni křičí, že mizí biotop! Ale když vyženeme chudáčky tasemnice z našich střev? To je v pořádku? Kde mají žít? Oni nemůžou lízt po stromech. Musí žít v našich střevech. Pokud jste skuteční ochránci přírody, žerte syrový maso, abyste dostali tasemnici, a zachráníte krásného mazlíka.
Brezina

Vyměklý pohádky

Pamatuju si, že v dětství jsem si četl Pohádky bratří Grimmů a četl si ty horory. Nic neskončilo happy endem. Všechno končí smrtí, vydloubanýma očima, vytahanými střevy, utopenými dětmi. Temno, vlhko, hrůza. To ještě bylo ve vydání ze 70. let. Jdu tedy do knihkupectví Luxor, že si koupím horor a udělám si hezký večer. Hledám to mezi horory. Haha, musíte do dětského oddělení. Položili přede mě několik různých vydání. Kouknu do toho - a vypadá to jako omalovánky pro třetí třídu. Vosekaný pohádky, zničený pointy. Veškerý hororový příběhy vyházený a zůstalo jen torzo knihy - takový ty neškodný pohádky s happy endem. Pokurvil to ten zkurvenej Disney a potom bolševická cenzura. Všichni si myslí, že pohádky musí skončit dobře. Pohádka je kvůli ponaučení. Třeba Karkulka. Je sežrána babičkou a spása nepřijde. Vlka nerozpárají, nikdo neobživne, dobro se nekoná. "Nechoď, mladá holka, s cizími do lesa!" To byl původní vzkaz. A vo tom to kurva je.
Strmiska 

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Vaše průměrné chutě

Vaše průměrné chutě

Sere mě, že jakmile se na trhu objeví nějaký potravinářský výrobek, který se nějak vymyká a na kterém začnu ujíždět, ...

Číst více
Veký vztek: Zkurvená dovolená - vaše story, naše rady!

Veký vztek: Zkurvená dovolená - vaše story, naše rady!

Zkazit dovolenou si můžete sami. Ale jak postupovat, když vám ji mrví cestovka?

Číst více
Velký vztek #13: Lego výsměch, zabiják řepka a nemocnice k zeblití

Velký vztek #13: Lego výsměch, zabiják řepka a nemocnice k zeblití

Proč ho v sobě dusit, když může slastnými údery do klávesnice ven...

Číst více

Nejnovější články

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více
Holky z Instagramu - Tori Hughes

Holky z Instagramu - Tori Hughes

Tori Hughes, která si na těch internetech říká Tori Brixx, je modelka a hérečka z LA, nad kterou na Instagramu slintá přes dva a půl milionů zvědavců.

Číst více
GALERIE: Nečekané krásy podvodního světa

GALERIE: Nečekané krásy podvodního světa

Svět pod hladinou skrývá netušené poklady. Ať už v moři, rybníku nebo bazénu, všude je na co koukat.

Číst více