Reklama
VELKÝ VZTEK #7

VELKÝ VZTEK #7

Ve vaší paměti se text možná zamíchá a bude o matce tří dětí, která účinkuje v jednom tragickém muzikálu. Nebudete vlastně tak daleko od pravdy.

Ministerstvo vnitra ČR

Anastázii Hagenová-Hryšajové, dívce z Ukrajiny a matce tří dětí, Ministerstvo vnitra ČR opakovaně odmítlo udělit azyl. Když podala žalobu, pražský krajský soud rozhodl, že MV ČR jednalo správně. Anastrázii teď po dvou letech pobytu v ČR hrozí vyhoštění a na Ukrajině trestní stíhání. Proč? Protože točila porno (pod uměleckým jménem Wiska). Trestat za natáčení porna může ovšem jenom režim, mezi jehož hodnoty nepatří svoboda jednotlivce, tedy režim naší kultuře cizí. Oběť takové perzekuse si zaslouží zastání. Kdyby Anastázii na Ukrajině odsoudili (a o spravedlnosti procesu si nebudeme dělat iluze), synové by skončili asi někde v útulku.

Postup odboru azylové a migrační politiky MV ČR je opravdu k nasrání. Jeho ředitel Tomáš Haišman tvrdí, že "nebylo shledáno, že by rodina paní Hagen byla v zemi původu pronásledována, a nic nenasvědčuje ani tomu, že by byla v přápadě návratu reálně ohrožena vážnou újmou". A kde jsou levicoví zastánci lidských a ženských práv? Co na to politici? Obecné kecy o pomoci lidem by jim šly, ale když můžou reálně pomoct ženské s dětma, tak držej hubu, sráči. Vyzdvihněme ale ty, kteří se za Anastázii berou: jsou to faráři (!) různých denominací, Organizace pro pomoc uprchlíkům (na www.opu.cz můžete svou podporu vyjádřit i vy) nebo třeba senátor Štětina.

Bílek


Život není muzikál

Jsem v redakci nový, ještě se rozkoukávám a taky "rozmlouvám".  Odmalička totiž zadrhávám (rád se skromně přirovnávám k britskému panovníku Jindřichu V. z oscarového dramatu Králova řeč, který měl stejnou vadu). Spoustu slov ze sebe tlačím, až u toho trhám kebulí. V dosud neočuchaném prostředí to bývá obvykle horší než mezi dobrými známými. Očistcem někdy bývají telefony, kdy dotyčný na druhé straně neví, zda se se přerušilo spojení nebo se mi jenom přerušilo vedení.

Když po sobě redakce při poradách střílí nápady, bývám zatím pozadu. Než ze mě vyleze myšlenka, respektive si ji v hlavě poskládám tak, aby se mi lépe řekla, už jsou o dvě témata dál. Jenže ono existuje řešení - nezadrhávám, když zpívám, nebo alespoň jakože rapuju. Mozek se jednoduše přepne do jíného módu, v němž hlásky nedrhnou. Ale jak budou reagovat, až příště svůj nápad přezpívám na melodii Dylanova ukecaného "Like a Rolling Stone"? Nebo pro větší ráznost radši zvolit "Power" od Kanye Westa? 

Občas jsem zkrátka nasranej, že život není muzikál, kde vždycky ve správné chvíli přijde hudební číslo. 

Londin


Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Vaše průměrné chutě

Vaše průměrné chutě

Sere mě, že jakmile se na trhu objeví nějaký potravinářský výrobek, který se nějak vymyká a na kterém začnu ujíždět, ...

Číst více
Veký vztek: Zkurvená dovolená - vaše story, naše rady!

Veký vztek: Zkurvená dovolená - vaše story, naše rady!

Zkazit dovolenou si můžete sami. Ale jak postupovat, když vám ji mrví cestovka?

Číst více
Velký vztek #13: Lego výsměch, zabiják řepka a nemocnice k zeblití

Velký vztek #13: Lego výsměch, zabiják řepka a nemocnice k zeblití

Proč ho v sobě dusit, když může slastnými údery do klávesnice ven...

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více