VELKÝ VZTEK #7

VELKÝ VZTEK #7

Ve vaší paměti se text možná zamíchá a bude o matce tří dětí, která účinkuje v jednom tragickém muzikálu. Nebudete vlastně tak daleko od pravdy.

Ministerstvo vnitra ČR

Anastázii Hagenová-Hryšajové, dívce z Ukrajiny a matce tří dětí, Ministerstvo vnitra ČR opakovaně odmítlo udělit azyl. Když podala žalobu, pražský krajský soud rozhodl, že MV ČR jednalo správně. Anastrázii teď po dvou letech pobytu v ČR hrozí vyhoštění a na Ukrajině trestní stíhání. Proč? Protože točila porno (pod uměleckým jménem Wiska). Trestat za natáčení porna může ovšem jenom režim, mezi jehož hodnoty nepatří svoboda jednotlivce, tedy režim naší kultuře cizí. Oběť takové perzekuse si zaslouží zastání. Kdyby Anastázii na Ukrajině odsoudili (a o spravedlnosti procesu si nebudeme dělat iluze), synové by skončili asi někde v útulku.

Postup odboru azylové a migrační politiky MV ČR je opravdu k nasrání. Jeho ředitel Tomáš Haišman tvrdí, že "nebylo shledáno, že by rodina paní Hagen byla v zemi původu pronásledována, a nic nenasvědčuje ani tomu, že by byla v přápadě návratu reálně ohrožena vážnou újmou". A kde jsou levicoví zastánci lidských a ženských práv? Co na to politici? Obecné kecy o pomoci lidem by jim šly, ale když můžou reálně pomoct ženské s dětma, tak držej hubu, sráči. Vyzdvihněme ale ty, kteří se za Anastázii berou: jsou to faráři (!) různých denominací, Organizace pro pomoc uprchlíkům (na www.opu.cz můžete svou podporu vyjádřit i vy) nebo třeba senátor Štětina.

Bílek


Život není muzikál

Jsem v redakci nový, ještě se rozkoukávám a taky "rozmlouvám".  Odmalička totiž zadrhávám (rád se skromně přirovnávám k britskému panovníku Jindřichu V. z oscarového dramatu Králova řeč, který měl stejnou vadu). Spoustu slov ze sebe tlačím, až u toho trhám kebulí. V dosud neočuchaném prostředí to bývá obvykle horší než mezi dobrými známými. Očistcem někdy bývají telefony, kdy dotyčný na druhé straně neví, zda se se přerušilo spojení nebo se mi jenom přerušilo vedení.

Když po sobě redakce při poradách střílí nápady, bývám zatím pozadu. Než ze mě vyleze myšlenka, respektive si ji v hlavě poskládám tak, aby se mi lépe řekla, už jsou o dvě témata dál. Jenže ono existuje řešení - nezadrhávám, když zpívám, nebo alespoň jakože rapuju. Mozek se jednoduše přepne do jíného módu, v němž hlásky nedrhnou. Ale jak budou reagovat, až příště svůj nápad přezpívám na melodii Dylanova ukecaného "Like a Rolling Stone"? Nebo pro větší ráznost radši zvolit "Power" od Kanye Westa? 

Občas jsem zkrátka nasranej, že život není muzikál, kde vždycky ve správné chvíli přijde hudební číslo. 

Londin


Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Vaše průměrné chutě

Vaše průměrné chutě

Sere mě, že jakmile se na trhu objeví nějaký potravinářský výrobek, který se nějak vymyká a na kterém začnu ujíždět, ...

Číst více
Veký vztek: Zkurvená dovolená - vaše story, naše rady!

Veký vztek: Zkurvená dovolená - vaše story, naše rady!

Zkazit dovolenou si můžete sami. Ale jak postupovat, když vám ji mrví cestovka?

Číst více
Velký vztek #13: Lego výsměch, zabiják řepka a nemocnice k zeblití

Velký vztek #13: Lego výsměch, zabiják řepka a nemocnice k zeblití

Proč ho v sobě dusit, když může slastnými údery do klávesnice ven...

Číst více

Nejnovější články

VIDEO: Neuvěřitelné pingpongové triky

VIDEO: Neuvěřitelné pingpongové triky

Pongfinity je čtyřčlenný team z Finska, který se specializuje na trikový stolní tenis. A jedou takové triky, že vám z toho spadne čelist.

Číst více
Pořiďte si DeLorean jak z Návratu do budoucnosti

Pořiďte si DeLorean jak z Návratu do budoucnosti

DeLorean DMC-12 je i v civilní verzi dost ceněný youngtimer, teď si ho ale navíc můžete pořídit v úpravě, jako by vypadl z filmu Návrat do ...

Číst více
Holky z Instagramu: Galinka Mirgaeva

Holky z Instagramu: Galinka Mirgaeva

Galinka je ruská modelka pocházející ze sibiřské díry Perm, která patří mezi nejsledovanější holky vůbec na celém...

Číst více
Maxim 11/2016 - Muzeum vidlí mezi časopisy

Maxim 11/2016 - Muzeum vidlí mezi časopisy

Listopadový Maxim prozkoumá diagnostiku vzrušení, muzeum vidlí a podívá se na sex plazořitních. Řekneme taky velké ano dopingu a ...

Číst více