VELKÝ VZTEK #7

VELKÝ VZTEK #7

Ve vaší paměti se text možná zamíchá a bude o matce tří dětí, která účinkuje v jednom tragickém muzikálu. Nebudete vlastně tak daleko od pravdy.

Ministerstvo vnitra ČR

Anastázii Hagenová-Hryšajové, dívce z Ukrajiny a matce tří dětí, Ministerstvo vnitra ČR opakovaně odmítlo udělit azyl. Když podala žalobu, pražský krajský soud rozhodl, že MV ČR jednalo správně. Anastrázii teď po dvou letech pobytu v ČR hrozí vyhoštění a na Ukrajině trestní stíhání. Proč? Protože točila porno (pod uměleckým jménem Wiska). Trestat za natáčení porna může ovšem jenom režim, mezi jehož hodnoty nepatří svoboda jednotlivce, tedy režim naší kultuře cizí. Oběť takové perzekuse si zaslouží zastání. Kdyby Anastázii na Ukrajině odsoudili (a o spravedlnosti procesu si nebudeme dělat iluze), synové by skončili asi někde v útulku.

Postup odboru azylové a migrační politiky MV ČR je opravdu k nasrání. Jeho ředitel Tomáš Haišman tvrdí, že "nebylo shledáno, že by rodina paní Hagen byla v zemi původu pronásledována, a nic nenasvědčuje ani tomu, že by byla v přápadě návratu reálně ohrožena vážnou újmou". A kde jsou levicoví zastánci lidských a ženských práv? Co na to politici? Obecné kecy o pomoci lidem by jim šly, ale když můžou reálně pomoct ženské s dětma, tak držej hubu, sráči. Vyzdvihněme ale ty, kteří se za Anastázii berou: jsou to faráři (!) různých denominací, Organizace pro pomoc uprchlíkům (na www.opu.cz můžete svou podporu vyjádřit i vy) nebo třeba senátor Štětina.

Bílek


Život není muzikál

Jsem v redakci nový, ještě se rozkoukávám a taky "rozmlouvám".  Odmalička totiž zadrhávám (rád se skromně přirovnávám k britskému panovníku Jindřichu V. z oscarového dramatu Králova řeč, který měl stejnou vadu). Spoustu slov ze sebe tlačím, až u toho trhám kebulí. V dosud neočuchaném prostředí to bývá obvykle horší než mezi dobrými známými. Očistcem někdy bývají telefony, kdy dotyčný na druhé straně neví, zda se se přerušilo spojení nebo se mi jenom přerušilo vedení.

Když po sobě redakce při poradách střílí nápady, bývám zatím pozadu. Než ze mě vyleze myšlenka, respektive si ji v hlavě poskládám tak, aby se mi lépe řekla, už jsou o dvě témata dál. Jenže ono existuje řešení - nezadrhávám, když zpívám, nebo alespoň jakože rapuju. Mozek se jednoduše přepne do jíného módu, v němž hlásky nedrhnou. Ale jak budou reagovat, až příště svůj nápad přezpívám na melodii Dylanova ukecaného "Like a Rolling Stone"? Nebo pro větší ráznost radši zvolit "Power" od Kanye Westa? 

Občas jsem zkrátka nasranej, že život není muzikál, kde vždycky ve správné chvíli přijde hudební číslo. 

Londin


Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Vaše průměrné chutě

Vaše průměrné chutě

Sere mě, že jakmile se na trhu objeví nějaký potravinářský výrobek, který se nějak vymyká a na kterém začnu ujíždět, ...

Číst více
Veký vztek: Zkurvená dovolená - vaše story, naše rady!

Veký vztek: Zkurvená dovolená - vaše story, naše rady!

Zkazit dovolenou si můžete sami. Ale jak postupovat, když vám ji mrví cestovka?

Číst více
Velký vztek #13: Lego výsměch, zabiják řepka a nemocnice k zeblití

Velký vztek #13: Lego výsměch, zabiják řepka a nemocnice k zeblití

Proč ho v sobě dusit, když může slastnými údery do klávesnice ven...

Číst více

Nejnovější články

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Stres je spouštěčem řady civilizačních chorob, pokud ale pravidelně berete naší páteční medikaci, nemusíte se vůbec ničeho obávat....

Číst více
Výherci z Maxima 12/2016

Výherci z Maxima 12/2016

Výherci soutěží z prosincového Maxima.

Číst více
Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více