Reklama
VELKÝ VZTEK #11 - STRACH, DEVELOPEŘI A PALLADIUM

VELKÝ VZTEK #11 - STRACH? DEVELOPEŘI A PALLADIUM

Když hrozny hněvu kvasí, výsledkem je sladké uvolnění.

NA KOLA A NA HOVNO 2

Musím se přidat ke vzteku Honzy Strmisky z červnového čísla,Na kola a na hovno' o arogantním přístupu obchodního centra Palladium k zákazníkům, kteří přijedou na kole. Protože na kole jezdím do Palladia skoro denně cvičit, řešil jsem stejnou situaci. Dopadlo to takhle: po týdnu parkování dole v garážích u výtahu si na mě jednou počkala ochranka a začala mi nadávat do sígrů a hovad, a že příště mi to kolo „zajistí". Nevím, co tím přesně bylo myšleno, ale zeptal jsem se jich tedy, jak to mám řešit. Údajně musím jít do kanceláře ODP a domluvit si klíč od klece na kola. Tak jsem šel.

palladium

Nejdřív si domluvit schůzku s nějakou paní, co to má na starosti, a ta mohla až za dva dny. Tak říkám o.k. Když jsem se s ní konečně setkal, aby mi dala klíč, říká, že musí nejprve sepsat smlouvu. Tak říkám o.k. a ona, že to bude mít příští týden hotové. Tak jdu podruhé pro klíč a podepsat smlouvu (minimálně na půl roku za 250 Kč měsíčně) s tím, že fajn, ale že mi ho dá, až jí to dopředu zaplatím a peníze jí přijdou na účet, plus přesně 605 Kč záloha za klíč. Takže shrnutí: parkování kola v Palladiu je vyřizování cca na dva týdny. Místo toho, aby byli rádi, že nezasmraďujem Prahu, ještě dostaneme za kola vynadáno jako nějaký vandalové.

Jan Charouz

VŠICHNI SE BOJÍ

strach

Rozčiluje mě, že se civilizace čím dál víc zprůměrovává. Všichni se bojí jakkoli vyčnívat. Bojí se nosit něco výstředního (už několik let je trend minimalistické oblečení bez ozdob). V restauracích se bojí vařit pálivá jídla a vlastně vůbec jiná jídla - v mé oblíbené raw restauraci Jelica (jelica.cz) po několika měsících vyměkli a začali kromě raw vařit i balkánské masové prasárny. Jiní se zase bojí dělat výstřední časáky, které mají názor - aby to bylo „politicky korektní". Bojí se prodat mikrovlnku, aniž by tam uvedli sáhodlouhý seznam, co se s ní nesmí dělat. Bojí se ožrat (protože by mohli ostatním říct, co si opravdu myslí). A taky se bojí říct, že někoho nemilujou (co kdyby mu ublížili), a tak mu radši ubližujou celý život.

Jan Strmiska

PANELÁKY PRO BLBCE

Jezdím jednou týdně po D1 domů na víkend a na konci Prahy je billboard inzerující nějaké skvělé predražené byty v Malešicích od společnosti SIDI. Je to novodobý sídliště, ale irituje mě nápis, že 90% bytů je již prodáno. Takže zase někdo z lidí dělá blbce.

poernice

Za prvý nechápu, proč by někdo dával těžký prachy za inzerování posledních 10% bytů, navíc ty byty asi nic moc, když je nabízejí na tak frekventovaným místě, a ještě se neprodaly. Za druhý jsem nikde neviděla, že by byty poutali už dříve, takže jak dokázali prodat těch 90%? Není to náhodou tak, že je nemůžou prodat a snaží se potenciálním zájemcům vnutit informaci, že všichni už to koupili a oni mají ted poslední šanci?

Nela Dubáková

BILLA KARTŮŮŮŮŮŮ?

Už mě sere naprosto odosobněné nakupování a tisíce slevových a bonusových karet, které se na mě hrnou ze všech stran. Nezajímá mě, kolik dostanu bodů, jestli dostanu dárek, jestli mě někdo vylosuje! Když jdu nakoupit, chci si nakoupit, a ne se zaobírat kalkulacemi, jestli se mi šunka vyplatí o čtyři kačky padesát líp než za rohem. Chci se zeptat zaměstnanců, kde najdu věci, které potřebuju. Chci přijít ke kase, kde nebude fronta. Chci, aby mě prodavačka pozdravila, když řeknu dobrý den. A rozhodně nechci, aby na mě stvoření za pultem místo pozdravu vyjeklo: „Billa kartůůůůů!?", „Máte ClubCard!?!", „Kartičku mátééé!?!" Není divu, že se k sobě lidi neumějí chovat, když se nedokážou už ani slušně pozdravit!

Lukáš Novák

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Vaše průměrné chutě

Vaše průměrné chutě

Sere mě, že jakmile se na trhu objeví nějaký potravinářský výrobek, který se nějak vymyká a na kterém začnu ujíždět, ...

Číst více
Veký vztek: Zkurvená dovolená - vaše story, naše rady!

Veký vztek: Zkurvená dovolená - vaše story, naše rady!

Zkazit dovolenou si můžete sami. Ale jak postupovat, když vám ji mrví cestovka?

Číst více
Velký vztek #13: Lego výsměch, zabiják řepka a nemocnice k zeblití

Velký vztek #13: Lego výsměch, zabiják řepka a nemocnice k zeblití

Proč ho v sobě dusit, když může slastnými údery do klávesnice ven...

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více