Reklama
Swingers guru: Jak sexuální mesiáš svléknul Hollywood

Swingers guru: Jak sexuální mesiáš svléknul Hollywood

Tolik nahých hollywoodských hvězd, jako na zahradě vily Johna Williamsona, asi pohromadě už nikdo nikdy neuvidí. Co byl tenhle chlápek zač?

Představte si nádhernou prosklenou vilu na kopci nad Pacifikem, kousek pod vámi legendární Malibu a jeho pláže. Sedíte u bazénu, kolem zahrada a všude spousta klábosících lidí... nad vámi azurová obloha, před vámi volný víkend a ve vás doutnající vášeň.

Kolem vidíte uznávané akademiky, zavedené i začínající hollywoodské herce a baviče, modelky, sportovce, umělce, ale i spoustu na pohled obyčejných lidí, mladších i starších, krásných i nedokonalých. A všichni do jednoho jsou nazí. 

Sandstone Retreat

Nacházíte se v království volné lásky Sandstone Retreat na konci šedesátých let. Někde opodál najdete Johna Williamsona, přezdívaného Sexuální mesiáš. Když roku 1968 vilu kupoval za peníze zízkané prodejem firmy zabývající se elektronikou, měl jednoduchý cíl - propagovat volnou lásku a osvobozovat páry od okovů žárlivosti a prudérnosti. Posuďte sami, jestli se mu to povedlo.

Láska je jedna...univerzální!

Ve spodních patrech vily už to vypadalo zajímavěji, prostě jako na dnešní swingers party. Na mnoha postelích a velkých vystlaných plochách si to rozdávaly páry, dvojky, trojky i skupinky. Někteří hosté se jenom dívali a snažili se přivyknout na novou situaci nebo prostě jen čekali na správný signál, kterým si nedaleké tělo řekne o pozornost. Náročné sociální situace a mix protikladných emocí, s kterými se musí vypořádat každý nováček na orgiích, i to všechno nedávno popsala Williamsonova manželka Barbara. "Věděli jsme, že tradiční heterosexuální manželství  nemůže přežít, protože dva lidé si prostě nikdy nedají všechno, co potřebují. Vybudovali jsme proto nový druh velkého manželství." V jejím případě do rodiny patřilo zhruba 200 chlápků, což za sedm let fungování vily není zase tak závratné číslo. Tady prostě nešlo o sbírání zářezů, ostatně podle slov účastníků tady většina vášní ve výsledku patřila spíše obnaženým diskuzím na aktuální společenská témata. Narozdíl od mnoha dnešních swingers parties se tady totiž nesetkávali lidé, pro které je sex hlavním životním fetišem.

Sandstone Retreat

Komunita navštěvující vilu byla navíc relativně uzavřená, na svém vrcholu měla zhruba něco málo přes 500 členů. Kromě zaplacení vstupního poplatku 250 dolarů a placení 15ti dolarového měsíčního členství, musel každý zájemce absolvovat celkem náročný strukturovaný pohovor přímo s Williamsonem. Skupina, respektive vědecký projekt se vznešeným názvem Sandstone Foundation For Community Systems, se tím chránil před magory a konfliktními typy. Za celou dobu existence vilou prošlo zhruba 4600 lidí - mezi nimi třeba i členové slavného Rat Packu Sammy Davis Junior, Peter Lawford a Joey Bishop. Známý sexuální guru Dr. Alex Comfort na základě svých zkušeností z komunity napsal svůj bestseller The Joy Of Sex.

Setkání měla svá pevně vymezená pravidla - každý musel sebou vzít osobu opačného pohlaví, aby byl vyrovnaný poměr sil, nesměl vstoupit nikdo mladší osmnácti let, nebyly povoleny žádné drogy ani sexuální harašení. Vstup byl zamezen morbidně obézním lidem, notorikům a párům, které přiznaly, že chtějí návštěvou vily zachránit svůj vztah. 

Sandstone Retreat

"Mnoho chlapů k nám přijelo jako do cukrárny. Bývali pak často dost rozhození, když si to jejich původně protestující manželky a přítelkyně rozdávaly s někým už čtvrt hodiny po příjezdu, zatímco jejich přirození mezitím zůstávala na suchu. Ukázalo se, že muži sice rádi jiné ženy, ale ve vztahu k vlastním partnerkám jsou často oni těmi ješitnými a majetnickými," zavzpomínala Barbara Williamsonová. Pověst o večírích se začala šířit taky mezi akademiky, například po Halloween party v roce 1969, kdy na Sandstonu experimentovalo 300 studentů a vyučujících z neuro-psychiatrického institutu University Of California. Williamsonovi učence rádi viděli, protože věřili, že dokáží skrze vlatní poznání šířit otevřený pohled na sexualitu. Výzkumníci a novináři však mohli vstoupit pouze za předpokladu, že si nechali diktafony a notesy doma a plně se zapojili do kruhu lásky.

Věrnost tygříkům

Celý projekt nakonec zkrachoval na penězích. Na příspěvcích se vybralo málo, aby se zaplatil chod společnosti a přidružených služeb, které zaměstnávaly až 20 lidí, mezi nimiž byl třeba i profesionální kuchař nebo fyzioterapeuti. V roce 1972 Williamsonovým došly peníze a vilu prodali jednomu z členů, který ji provozoval jako "klub pro páry" ještě další tři roky. "Lidi prostě nechtěli platit za svůj osobní rozvoj," okomentovala Barbara.

John Williamston

Pár se poději vrátil ke svým původním profesím, ale občasné swingers párty pořádal dál. Až v roce 1995 se oba rozhodli pro vzájemnou věrnost a odstěhovali se do Nevady, kde založili útočiště pro kočkovité šelmy, jichž se vzdali jejich majitelé (kolik lidí v Kalifornii má doma levharta? asi dost). John zemřel letos v březnu ve věku 80 let na rakovinu. Narozdíl od jiných "revolucionářů" bez významného zájmu médií.

Až budete někomu chtít vysvětlit, co opravdu znamená usadit se, vzpomeňte si na Williamsonovi, kteří odložili svůj slib věrnosti na dobu, kdy už si nebudou muset vzájemně lhát.

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Hyperloop – Budeme cestovat do Bratislavy potrubím?

Hyperloop – Budeme cestovat do Bratislavy potrubím?

V Americe mají za sebou první, zatím velmi krátký, test přelomového způsobu cestování. Společnost Hyperloop One dál ...

Číst více
Prdí taky ryby?

Prdí taky ryby?

Jana Ch. nám poslala tenhle záludný dotaz: "Ahoj Maxime! Naše dcera nás nedávno při pohledu do akvárka počastovala otázkou: A ...

Číst více
Billy Mitchell, první člověk, který porazil Pac Mana

Billy Mitchell, první člověk, který porazil Pac Mana

Billy Mitchell je první - a dost možná dosud jediný - člověk, který dokázal pokořit Pac Mana. Jako první v roce 1999 došel až na konec hry ...

Číst více
Jsou plnovousy zdraví škodlivé?

Jsou plnovousy zdraví škodlivé?

Yellen, asi fousáč, nám položil tuhle zapeklitou otázku, a tak my odpovídáme.

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více