Reklama
VIDEO: 10 zvířat, co frčí na drogách! (1/2)

VIDEO: 10 zvířat, co frčí na drogách! (1/2)

Nejhůř na tom jsou ze zvířat bernardýni. Pořád nosí lahev na krku a nemůžou se napít.

Zvířata na drogách jsou prostě úžasná. Je naivní myslet si, že se sjíždějí pouze náhodně. Některá fetují z praktických důvodů, jiná si dají jen občas pro povyražení. Varujeme, abyste některé jejich metody nezkoušeli na sobě, nemuseli byste to přežít.

10. Ptačí mravenčení

Stovky druhů ptáků provozují anting (česky třeba mravenčení?), což je takový jejich ekvivalent lázní. Tím, že po sobě nechají lézt mravence, nebo si je po těle dokonce roztírají, z nich uvolňují kyselinu mravenčí, která zabíjí různé roztoče a klíšťata v jejich peří, a tím zároveň činí mravence bezpečné ke konzumaci.

Kromě toho se ale ukazuje, že anting je pro ně příjemná stimulace. Někteří ptáci jsou na něm dokonce závislí a za navedení k nejbližšímu mraveništi vám určitě zazpívají pěknou písničku.

Pokud rádi experimentujete a právě jste se rozhodli najít nejbližší mraveniště, vyválet se v něm, a pořádně se tak nakopnout, připravte se na to, že po tomhle zážitku už nikdy nepoužijete výraz 'mravenčení' v pozitivním smyslu.

9. Jaguáří kyselinka

jaguar

Kočky podobně jako psi občas jedí trávu, aby si pročistily trávicí systém. Platí to i pro velké kočkovité šelmy, včetně jaguárů, kteří ale občas při jedení trávy pozřou taky halucinogenní rostlinu Banisteriopsis caapi.

Pokud to jaguáři nepřeženou, neválejí se na zemi omámení barvičkami pralesa, ale rostlina jim naopak zbystří smysly. Říká se, že takoví jaguáři jsou pak podstatně zabijáčtější. Vědecká debata na tohle téma je ale zatím spíše teoretická, protože skoro každý, kdo se k takhle sjetým jaguárům přiblížil, skončil jako jejich večeře. 


Jaguar eating ayahauscaby ayadocs

8. Šimpanzí čoudy

simpanz

Internet vznikl, abychom se mohli dívat na šimpanze, co si užívají svoje odpolední cigárko. Chybí už jen kávička a noviny. Někteří vědci se domnívají, že šimpanzi jednoduše napodobují lidské chování, jiní dokonce, že si tak léčí sexuální frustraci (co vy na to, kuřáci?). Nikotinoví závisláci vynalezli spoustu rafinovaných způsobů, jak se k cigaretám dostat, umějí si je dokonce vyžebrat od návštěvníků zoo a schovávají je pak před chovateli, aby jim je nezabavili. Kde berou zapalovače, jsme ale nezjistili.

Pokud chcete přestat a nedaří se, tenhle příběh by vás mohl povzbudit. Šimpanz z videa se jmenoval Charlie, dokázal přestat s kouřením, a dožil se na šimpanze mimořádného věku 52 let. Když to zvládla opice, zvládnete to i vy!

7. Klokani wallaby

wallaby

Tihle borci mají rádi tvrdej matroš. Austrálie je největším světovým dodavatelem legálního (lékařského) opia. Klokani wallaby žijí v Austrálii. Hádejte, co rádi dělají? Pořádají večírky uprostřed makových polí, nažerou se nezralých makovic, až jsou úplně na plech, a pak skákají společně v kruzích jak na té nejšílenější rave party. Na závěr se prostě válejí po zemi.

Tyhle opiové večírky způsobují zemědělcům slušné škody a zanechávají v makových polích kruhy. Sorry, konspirátoři, ale záhadné obrazce v polích nedělají žádní ufoni. Jsou to prostě jen sjetí tancující klokani.

6. Včelí teror

bee

Být včelou je pěkná dřina. Celý dobu makáte pro královnu: „támhle to opyluj“, „támhle nakrm“, „támhle se postarej“, a když se večer vrátíte do úlu, je tak zaměstnaná kladením vajíček, že ani nepoděkuje. Není divu, že se z téhle korporátní rachoty musejí včely čas od času odreagovat. Rády mají všechno od fermentovaného nektaru až po čistý etanol a nejsou žádné troškařky, dávají si klidně ekvivalent lidských deseti skleniček vína.

Čím víc se ožerou, tím jsou asociálnější a násilničtější, podobně jako ten věčně nalitý strašidelný strejc na rodinných oslavách. Když už jejich létání připomíná chůzi prezidenta při viróze, svalí se zády na zem, zevlí a možná přemýšlejí: „K čemu všechna ta dřina? Proč furt otročím, když bych si mohla svobodně lítat?“

Naivky, které si myslí, že jim pití v práci projde, narazí u úlu na rozzuřenou ochranku. Ta jim připomene, že tady platí tvrdá prohibice. Jedna nebo dvě propařené noci vám ještě projdou – jenom vás nepustí do úlu a budete muset vystřízlivět. Opakované punkerství ale včelí gestapo trestá tvrdě. Pohlaváři vám urvou nožičky nebo křídla a nechají vás v bolestech chcípnout. Med jako produkt drsných pracovnách táborů najednou nechutná tak sladce. Obzvlášť v alko-Česku.

5. Koňské šlehy

kun

Tráva loco je vysoce toxická a koně ji milují. Návyk začíná v chladných měsících, když už neroste obyčejná tráva. Koně se pak pouštějí do dalších rostlin a zjistí, že jedna z nich dělá zajímavé věci, a všichni ti cool klusáci, co tancují jako šílení po louce, ji žerou. A pak už následuje hon na každý zbylý výhonek.

Bezprostředně po požití většinou následují halušky, uslintanost, potácivost a celková ztráta koordinace. Když uvidíte koně, jak se nemůže trefit do vrat stáje, je určitě na trávě. Pak následuje další, ještě zajímavější fáze – letargie, kterou střídají šílené reakce na každý nepatrný stimul. Představte si koně, jak civí před sebe a najednou začně vyvádět, protože kolem proletěl motýl.

Bohužel dlouhodobé efekty nejsou pro locofeťáky moc příjemné – deprese, ztráta hmotnosti, neplodnost a srdeční problémy. A protože je tráva loco v některých oblastech hodně rozšířená, představuje pro farmáře noční můru. Výchovná videa o rizicích drogové závislosti totiž na koně moc nezabírají.

Ve druhém díle zjistíte, jak se sjíždějí ovce, lemuři, jak sloni padají na držku a taky na ožralecké orgie octomilek

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Hyperloop – Budeme cestovat do Bratislavy potrubím?

Hyperloop – Budeme cestovat do Bratislavy potrubím?

V Americe mají za sebou první, zatím velmi krátký, test přelomového způsobu cestování. Společnost Hyperloop One dál ...

Číst více
Prdí taky ryby?

Prdí taky ryby?

Jana Ch. nám poslala tenhle záludný dotaz: "Ahoj Maxime! Naše dcera nás nedávno při pohledu do akvárka počastovala otázkou: A ...

Číst více
Billy Mitchell, první člověk, který porazil Pac Mana

Billy Mitchell, první člověk, který porazil Pac Mana

Billy Mitchell je první - a dost možná dosud jediný - člověk, který dokázal pokořit Pac Mana. Jako první v roce 1999 došel až na konec hry ...

Číst více
Jsou plnovousy zdraví škodlivé?

Jsou plnovousy zdraví škodlivé?

Yellen, asi fousáč, nám položil tuhle zapeklitou otázku, a tak my odpovídáme.

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více