Proč už hulení není, co bývalo

Proč už hulení není, co bývalo?

Zelené uvolnění už dneska nemusí znamenat jen ubalit, zhulit a vyculit...

Do pražských ulic tuto sobotu vyrazí pravidelný pochod Million Marihuana March 2013, bojující za legalizaci, tak jsme si řekli, že  stručně zmapujeme, co nového se událo od doby, kdy dnešní tátové poprvé natáhli a pak "stoupali jak dým až tam, kam jen ptáci mohou".
 

Lék, co vlastně neléčí

Marihuana jako lék už je sice v Česku schválená zákonem, ale distribuční systém se ladí za pochodu. V lékárnách by mělo jít koupit na elektronický předpis od června, zatím pouze dovážené z Nizozemska a pěkně drahé, takže pěstovat a a kupovat z ulice se bude dál. Navíc ho nehradí zdravotní pojišťovny, protože podle nich nejsou prokázány jeho léčebné účinky. Ke konci roku mají dostat licenci první domácí pěstitelské firmy, což má cenu srazit na polovinu… alespoň do doby, než někdo v úředně omezované konrucenci nevykope tunel po vzoru českých solárních elektráren.

Leafly

Přitom seznam zdravotních problému, na které se konopí předepisuje, je delší než pracovní nástroj porno titána Johna Holmese. Léčí se jím nechutenství, nutkání ke zvracení, deprese, křeče, bolesti kloubů a páteře, alergie a některé psychotické stavy. Dále potlačuje symptomy Parkinsonovy choroby, Alzheimerova syndromu, roztroušené sklerózy, tachykardie,anginy pectoris, migrény, insomnie, katalepsie, maniodeprese, epilepsie, dystonie, anorexie, glaukomu… Jestli chcete pokračovat, mrkněte na anglické stránky Leafly, kde zjistíte, že skvěle zabírá i na bolest hlavy a stres z psychující partnerky.
 

Elektro čoud

THC cigareta

Popularita e-cigaret vedla kutily k výrobě její vylepšené jamajské verze. Co je na ní nejlepší? Stejně jako nikotinová příbuzná není vůbec cítit, ve vzduchu zůstává jen pára. Odpadají zkoumavé pohledy okolí i otázky "Neměl bys na brčko?". Výrobní postup je skoro stejný jako u nikotinové. Používá se hašišový olej a vzniklé cigarety vám dají pořádný rauš. Jedna obsahuje ekvivalent až sedmi gramů ganjy. Ne, v žádném legálním českém e-shopu je vážně nakoupíte.
 

Ušní maz nastupuje!

Ear wax

Marihuana patřila dosud mezi lehké drogy. Když se přehulíte, udělá se vám možná blbě, možná usnete nebo budete mít pocit, že po vás jdou. Jenže, když zkoncentrujete její účinnou látku do pěkelně hustého koktejlu, natřete jím třeba jen špičku jointu, vystoupáte možná až na oběžnou dráhu. Koncentrátu se říká ear wax, prostě protože opravdu připomíná…ehm… ušní maz. Zatímco v běžném hulivu bývá 15 až 25 procent THC, v ear waxu se šplhá až na 90 procent. Gram se kupuje na americkém černém trhu za zhruba 55 dolarů (1100 Kč).

Ear wax

Koncentrované THC se extrahuje za použití butanu, což je vám, pokud sledujete skvělý seriál Breaking Bad, určitě povědomá látka. Vyrábí tam s jeho pomocí čístý krystalický pervitin. Domácí výroba není složitá, ale může být pořádně třaskavá - butan je extrémně hořlavý. Výbuchy v domácích laboratořích jsou dost časté (např. toto video), takže kdyby náhodou někoho popadla touha po ušním mazu, ať si dá radši jointa a hodí se do klidu.

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Hyperloop – Budeme cestovat do Bratislavy potrubím?

Hyperloop – Budeme cestovat do Bratislavy potrubím?

V Americe mají za sebou první, zatím velmi krátký, test přelomového způsobu cestování. Společnost Hyperloop One dál ...

Číst více
Prdí taky ryby?

Prdí taky ryby?

Jana Ch. nám poslala tenhle záludný dotaz: "Ahoj Maxime! Naše dcera nás nedávno při pohledu do akvárka počastovala otázkou: A ...

Číst více
Billy Mitchell, první člověk, který porazil Pac Mana

Billy Mitchell, první člověk, který porazil Pac Mana

Billy Mitchell je první - a dost možná dosud jediný - člověk, který dokázal pokořit Pac Mana. Jako první v roce 1999 došel až na konec hry ...

Číst více
Jsou plnovousy zdraví škodlivé?

Jsou plnovousy zdraví škodlivé?

Yellen, asi fousáč, nám položil tuhle zapeklitou otázku, a tak my odpovídáme.

Číst více

Nejnovější články

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Stres je spouštěčem řady civilizačních chorob, pokud ale pravidelně berete naší páteční medikaci, nemusíte se vůbec ničeho obávat....

Číst více
Výherci z Maxima 12/2016

Výherci z Maxima 12/2016

Výherci soutěží z prosincového Maxima.

Číst více
Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více