Reklama
Orgasmus na nervy

Orgasmus na nervy

Jak tenhle nedlouhý tělesný/duševní proces tlumí zlé vášně

Když jsem rozčilený a ‚udělám si to’, jsem pak najednou úplně uvolněný, bez nervů. Nevíte, jak to funguje? poslal Jakub Fort

Funguje to na první pohled jednoduše. Ale na ten druhý, podrobnější, poměrně složitě. Když masturbujete, vykonáváte tělesnou námahu. Při ní vám ze žláz v mozku proudí do krve látky, které jsou odpovědné za pozdější ‚příjemnou únavu’ poté, co fyzická práce skončí.

Jenomže ne vždycky stačí udělat řekněme dvacet kliků, aby se člověk uklidnil. A tady se dostáváme k tomu složitějšímu pohledu. Masturbace totiž není jen o prosté fyzické námaze, ale taky o tom, co se vám při ní děje v mozku. Než se tzv. uklidníte, projdete si při masturbaci tři hlavní fáze.

Za prvé vzrušení, které dokážou vyvolat různé vjemy, hlavně vizuální, hmatové, zvukové a čichové – chuťové vjemy jsou u většiny lidí nedůležité, naopak spíš mohou vzrušení brzdit.

Druhou fází je tzv. plató (plateau), ustálená úroveň vzrušení, kdy tělo dosáhne vysoké frekvence srdečního tepu a zrychleného dýchání, přičemž krev je nasměrována do oblasti podbřišku. A nejen krev, ale také elektrické nervové signály jsou v téhle oblasti hojnější a intenzivnější. Mozek navíc vyrábí a postupně do krve uvolňuje látku zvanou oxytocin, která tlumí agresivitu, a naopak vyvolává citové příznivé pouto k ‚souložnému’ objektu – v případě masturbace stačí ten, který máte před očima (ať už je to fotka, video, nebo v případě nouze pouhá fantazie).

Následuje třetí fáze – vyvrcholení. Oxytocin v ní hraje ještě další úlohu. Pomáhá hladké svalovině uvnitř vašeho penisu pumpovat ven sperma (a to až rychlostí 45 km/h).

Pak následuje čtvrtá, poslední fáze – uklidnění. Nejen fyzická námaha, ale i hormony vyplavené během masturbace mozkem do krve navozují mírnou malátnost, spokojenost a příjemnou únavu. Ale pozor, je tomu tak pouze u mužů.

První dvě fáze masturbace jsou u obou pohlaví stejné. Zatímco nám se vzrušením (a díky většímu přísunu krve) nalévá pyj, u žen se něco podobného děje s klitorisem a stydkými pysky. Ve třetí fázi (při samotném orgasmu) ale reagují u ženy jiná mozková centra než u muže, zejména oblast spojovaná se sebehodnocením (nachází se nad levým okem). U mužů se naopak zpomaluje činnost jedné z nejstarších částí lidského mozku (amygdaly), čímž je utlumena agresivita a nastupuje spánková fáze.

Zatímco muži se po orgasmu naprosto uvolní, ženy jsou sice uspokojené, ale daleko neklidnější.


Info k ilustraci: Sex v tubusu magnetické rezonance ukazuje, které části mozku se aktivují při různých činnostech. Červená = dráždění klitorisu; zelená = dráždění bradavek; hnědá = průnik do vaginy; žlutá = orgasmus.


Tohle video má navozovat „hands-free” orgasmus
(nám se z toho cukal spíš mozek, ale třeba budete šikovnější):
Ženy to mají jednodušší – teď ale aspoň víme, kam je příště vzít:Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Hyperloop – Budeme cestovat do Bratislavy potrubím?

Hyperloop – Budeme cestovat do Bratislavy potrubím?

V Americe mají za sebou první, zatím velmi krátký, test přelomového způsobu cestování. Společnost Hyperloop One dál ...

Číst více
Prdí taky ryby?

Prdí taky ryby?

Jana Ch. nám poslala tenhle záludný dotaz: "Ahoj Maxime! Naše dcera nás nedávno při pohledu do akvárka počastovala otázkou: A ...

Číst více
Billy Mitchell, první člověk, který porazil Pac Mana

Billy Mitchell, první člověk, který porazil Pac Mana

Billy Mitchell je první - a dost možná dosud jediný - člověk, který dokázal pokořit Pac Mana. Jako první v roce 1999 došel až na konec hry ...

Číst více
Jsou plnovousy zdraví škodlivé?

Jsou plnovousy zdraví škodlivé?

Yellen, asi fousáč, nám položil tuhle zapeklitou otázku, a tak my odpovídáme.

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více