Reklama
LUMPÁRNY POLICAJTŮ: Podvádějí, znásilňují, fetují i kradou

LUMPÁRNY POLICAJTŮ: Podvádějí, znásilňují, fetují i kradou

Mají nám pomáhat a chránit nás před podvodníky a zloději. Někteří z nich jsou horší než my... a to je co říct!

V roce 2011 spáchalo 231 českých policajtů 270 trestných činů. To číslo se příliš nemění - lumpů v uniformě je každý rok asi 250 až 300. Kdo chytá lumpy, kteří mají sami chytat lumpy? V Česku je odhalování gaunerů v uniformě úkolem Generální inspekce bezpečnostních sborů, která má heslo „Zrakem ostřížím" a ve znaku letícího ostříže. To je dravý pták, který často chytá menší ptáčky. Je pravda, že těch ptáčků není mnoho. Míra trestné činnosti páchané policajty představuje nepatrný zlomek celkové kriminality v Česku. A pravda je i to, že když počet lumpáren policajtů porovnáte s počtem lumpáren běžné české populace, zjistíte, že policajti jsou průměrně mnohem menší gauneři než zbytek národa.

GIBS ale varuje, že „trestná činnost páchaná policistou vykazuje vysoký stupeň společenské nebezpečnosti, což je násobeno především tím, že zákon porušuje profesionál, jemuž je ochrana zákona svěřena a který takovým chováním své poslání absolutně neguje". Ve zprávě GIBSu se dále můžete dočíst: „Odhalování trestné činnosti policistů je velmi obtížné, neboť se jedná o pachatele, kteří jsou dobře seznámeni s kriminalisticko-taktickými postupy vedoucími k odhalení delikventa. Jejich trestná činnost je ve své podstatě sofi stikovaná a mnohem více latentní a konspirativní než u pachatelů z řad civilních osob." Pozor, tohle je klíčové! Přeloženo do češtiny to totiž už jde o vychytralého grázla, který si dává dobrého majzla, aby ho ,ostříži' z GIBSu nelapili. A teď už vybrané bizarní případy z několika posledních let. Hanba jim!

POLICEJNÍ PRCAČKÁŘI

* Policajt David Stejskal z Prahy, známý pod přezdívkou Baret, zprznil s devět chlapečků z oddílu Junáka. Na to, co s nimi tropí, přitom upozornila jeho vlastní chyba. Nechal si totiž ve fotolabu vyvolat pornofotky s chlapci a zaměstnanci ho udali.

* Výsledkem akce s krycím názvem Loudil bylo zatčení policajta z České Lípy, který po mladých ženách a dívkách požadoval po výslechu sex. Opakovaně jim volal a sliboval beztrestnost.

* S nezletilými dívkami se na Facebooku seznamoval policajt z Loun. Scházel se s nimi ve služebním autě a platil jim od jednoho do tří litrů za to, že se před ním vysvlékly, natočily erotické video a dělaly s ním i další prasečinky. Z webu si taky stahoval videa a fotky s dětským pornem.

POLICEJNÍ VRAZI

* V Olešku na Kolínsku zastřelil policajt ranou do hlavy družku jiného policajta a pak se pokusil o sebevraždu. „Bydleli vedle sebe. Kdo ví, co se mezi nimi mohlo stát, povídá se ledacos," nechal se slyšet jakýsi muž ze sousedství.

* V Plzni policajt zastřelil manželku, pak si podřezal žíly a zapálil dům. I když nikdo ze sousedství neslyšel, že by se manželé někdy hádali, hasiči našli už jen dvě ohořelá těla.

POLICEJNÍ LUPIČI

* Maskovaný policajt Jiří Krbec s pistolí a nožem přepadal banky. Z Komerčky v Krupce si odnesl půl mega, a když to zkusil ve Spořce v Oseku, po uloupení šesti set táců ho dostala zásahová jednotka. Udělal to prý proto, že dlužil celkem asi 1,5 mega. Peníze se snažil rozmnožit hazardem, což se mu ale příliš nedařilo. A byl tak hloupý, že ve vyšetřovací vazbě spoluvězni vyžvanil, kam schoval část lupu. Ten Krbce prásknul bachařům a pak proti němu ještě svědčil.

POLICEJNÍ NÁSILNÍCI

* Dva policajti z Jablonce nad Nisou ,řešili' výtržnost s mírně podnapilou ženou. Naložili ji do auta, nasadili jí pouta a během jízdy ji zmlátili a nastříkali jí do očí slzák. Za městem ji pak z auta vyhodili a nechali ji samotnou a zbitou v nočním lese.

policie_copy

POLICEJNÍ VYDĚRAČI

* Policajt požadoval po viníkovi dopravní nehody sto litrů za to, že ve spise o jím způsobené dopravní nehodě vymění materiály. Řidiče vydíral i tvrzením o existenci údajného pozitivního testu na drogy a sliboval jeho nahrazení za test s negativním výsledkem. Až neuvěřitelné se zdá, že policajt v momentě, kdy zjistil, že řidič tolik peněz nemá, přišel s nabídkou na splátkový kalendář, ovšem s dvaceti litry navíc. Další drzostí bylo, že vyžádané peníze převzal přímo na policejní služebně, kde ho následně pracovníci GIBSu zadrželi.

* Při akci s názvem Zubař byl zatčen policajt, který vydíral kolegu. Nutil ho k mlčení tím, že vyjmul z pouzdra služební zbraň a snažil se mu ji vsunout do úst. Už předtím byl prověřován pro ohrožování jiného muže nožem.

POLICEJNÍ DEALEŘI

* V akci s názvem Maryša lapnul GIBS dva policajty z pražského Zličína, kteří nejméně od května roku 2006 do ledna 2012 distribuovali pervitin a marjánu. Jen perník prodali asi stokrát. GIBS akci proti nim nazval podle travičky od Mrštíků.

POLICEJNÍ STRAKY

* Policajt z moravské zásahové jednotky postupně ukradl několik desítek tisíc nábojů a rozprodal je. Pachatel byl inspektory zadržen přímo při prodeji části odcizeného střeliva.

* Při akci s názvem Kolega chytli v Pardubicích policajta, který v práci systematicky okrádal kolegy. Obral jich třináct a celkem jim čórnul třicet litrů.

* Při akci s názvem Bagr byli zadrženi dva policajti z Prahy, kteří si přivydělávali při dohledu nad bezpečností silničního provozu. Řidičům účtovali pokuty v různé výši za přestupky telefonování za jízdy a nepřipoutání se. Peníze si ponechali, s vystavováním bloků se nezdržovali.

* Na Jablonecku zkolaboval a zemřel starší řidič. Policajt, který to na místě řešil, mrtvému ukradl kreditku, našel u ní PIN, vytáhl z ní šest tisíc a pak mu ji vrátil do kapsy. Bohužel pro policajta ho ale natočila kamera bankomatu a příbuzní mrtvého zjistili, že s kreditkou bylo manipulováno až po smrti.

* V parku na pražské Letné se zastřelil elitní detektiv protikorupční policie. V útvaru, který bojuje s nejvážnější hospodářskou kriminalitou, řídil odbor praní špinavých peněz. Život si vzal poté, co se v jeho odboru uskutečnila kontrola nakládání s penězi ze zvláštního fondu. Jde o prostředky, které mají detektivové k dispozici na vyplácení informátorů.


DALŠÍ POLICEJNÍ LUMPOVÉ

* Policajt z Kolína se snažil prodat jedenáct kilo semtexu a pět rozbušek. „Takto velké množství plastické trhaviny by dokázalo zbořit dva domy," varoval policejní pyrotechnik Lubomír Daněk.

* Na podzim 2012 začal soud projednávat snahu šéfa dopraváků v Českých Budějovicích Václava Vališe ututlat dopravní přestupek místostarosty Hluboké nad Vltavou Pavla Dlouhého. Tento ,kmotr' z ODS se po silnici řítil rychlostí 164 km/h. Vališovi, který mu měl sebrat řidičák, pak telefonovali úředníci: „Tě ubytujem, vole, na tejden na Hluboký, kdy budeš chtít... Nestřílíš? To by sis střelil něco v oboře na Hluboký... Pozveme tě na zvěřinu a zavezeme ti mrazáky zvěřinou, vole..."

* Pedagog pražské Vyšší policejní školy kpt. Bc. Jiří Zimmermann si postupně napůjčoval milion korun. Dělal to, i když věděl, že je zadlužený až po uši a nemá to z čeho vrátit. Peníze tahal i z mladých začínajících policajtů, které měl učit a vychovávat.

* V Břeclavi chytili policajta, který zajišťoval jednomu z drogových dealerů ochranu před trestním stíháním, poskytoval mu informace z policejního prostředí a varoval ho před připravovanými akcemi. Za tyto služby dostával nejen peníze, ale také dárky, například v podobě rybářského vybavení. Jeho zatčení mělo krycí název Rybář.

V počtu trestných činů policajtů vedla v roce 2011 Praha ( 51), Středočeský kraj (32) a Ústecký kraj (24), zatímco nejmíň jich je v Kraji Vysočina (7), Královéhradeckém kraji (6) a Karlovarském kraji (2). Ze statistik GIBSu dále plyne, že typický pachatel je v praporčické hodnosti, u policie slouží jen dva až tři roky a je mu do čtyřiceti let. Nejvíc lumpů slouží u pořádkové policie (140), nejmíň u cizinecké (7).

A tady pár policejních momentek z celého světa:

cop-fail

e560da33616cac368c76fabbab4b731d_L

epic-police

funny-police-photo-gallery

police-fails-picture

police-fails

police-funny-fails

police-funny-photos

police-milk-funny

police-storm-trooper

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Hyperloop – Budeme cestovat do Bratislavy potrubím?

Hyperloop – Budeme cestovat do Bratislavy potrubím?

V Americe mají za sebou první, zatím velmi krátký, test přelomového způsobu cestování. Společnost Hyperloop One dál ...

Číst více
Prdí taky ryby?

Prdí taky ryby?

Jana Ch. nám poslala tenhle záludný dotaz: "Ahoj Maxime! Naše dcera nás nedávno při pohledu do akvárka počastovala otázkou: A ...

Číst více
Billy Mitchell, první člověk, který porazil Pac Mana

Billy Mitchell, první člověk, který porazil Pac Mana

Billy Mitchell je první - a dost možná dosud jediný - člověk, který dokázal pokořit Pac Mana. Jako první v roce 1999 došel až na konec hry ...

Číst více
Jsou plnovousy zdraví škodlivé?

Jsou plnovousy zdraví škodlivé?

Yellen, asi fousáč, nám položil tuhle zapeklitou otázku, a tak my odpovídáme.

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více