Legendární taťkovské rady

Legendární taťkovské rady

Jaký otec, takový syn. Otec měl bodec a věděl, kam s ním!

Otec vám dává křídlááá!

Ikaros

Vynálezce z řecké mytologie Daidalos varoval svého syna Ikara, ať nelétá s křídly ošetřenými voskem moc blízko slunci. Mladej neposlechl, spadl do moře a utopil se. Jelito nerozumný!

Nobelovská famílie

Marie Curie

Pierre a Marie Curie spolu získali Nobelovu cenu za fyziku a taky učili své děti týmové práci. Později jejich dcera Irène Curie taky dostala Nobelovku… se svým manželem.

Dík, taťko Edisone!

Edison

Thomas Edison najal svého syna Theodora jako laboratorního asistenta. Ten se později stal výkonným ředitelem celé mašinerie na vynálezy. Práce génia je sice hlavně o dřině a potu, ale trocha protekce se vždycky hodí.

Tak to je hardgore!

Mr. Gore

Robert Gore vynalezl v roce 1969 vodotěsnou a zároveň prodyšnou a pružnou tkaninu – polytetrafluoroethylen. Jeho tatík Wilbert, taky inženýr, navrhl daleko jednodušší název: Gore-Tex.

Tigr na obojku

Tiger Woods

Earl Woods učil svého syna Tigera, jak hrát golf. Vštípil mu takovou disciplínu, že to syn dotáhl až na hranici neporazitelnosti a absolutní světovou jedničku. Jenže syn pak hojně dováděl se samicemi a přišla rodinná i herní krize. Kdo musel přijít, aby ho vrátil zpátky do hry? Taťka Earl!

Otec ho požádal o ruku!

vader

Kdo by neznal scénu, kdy Darth Vader oznámí Lukeu Skywalkerovi, že je jeho papá. Ukázal mu taky, že by si měl dávat pozor na ruce, když používá světelný meč, velice názorně. Poučná lekce, jen to trochu přehnal s tím "bububu" a kecy o temné straně. Strašení dětí přece podle nejnovějších průzkumů nezabírá!

Hoši Houmranovic

Houmranovic

Legendární sportovní dvojice Ken Griffey a Ken Griffey Jr. hrála ve stejném baseballovém týmu a dávali i back-to-back homeruny. Rodinná tradice pokračuje vnukem Treyem Griffeyem.

Glória!

Jay-Z

Jay-Z vzkázal v songu Gloria své právě narozené dcerce Blue Ivy Carter, co všechno k ní cítí, a taky jí předal nějaké rady do života, jako by o to takový prcek stál. Každopádně ji dostal do žebříčků, navíc v songu použil i zvuky jejího žvatlání. Starý fór, který už v sedmdesátkách použil Stevie Wonder.

Den taťků letos připadá na 16. června, tak mu kupte kytku a zpochybněte jeho mužnost!

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Hyperloop – Budeme cestovat do Bratislavy potrubím?

Hyperloop – Budeme cestovat do Bratislavy potrubím?

V Americe mají za sebou první, zatím velmi krátký, test přelomového způsobu cestování. Společnost Hyperloop One dál ...

Číst více
Prdí taky ryby?

Prdí taky ryby?

Jana Ch. nám poslala tenhle záludný dotaz: "Ahoj Maxime! Naše dcera nás nedávno při pohledu do akvárka počastovala otázkou: A ...

Číst více
Billy Mitchell, první člověk, který porazil Pac Mana

Billy Mitchell, první člověk, který porazil Pac Mana

Billy Mitchell je první - a dost možná dosud jediný - člověk, který dokázal pokořit Pac Mana. Jako první v roce 1999 došel až na konec hry ...

Číst více
Jsou plnovousy zdraví škodlivé?

Jsou plnovousy zdraví škodlivé?

Yellen, asi fousáč, nám položil tuhle zapeklitou otázku, a tak my odpovídáme.

Číst více

Nejnovější články

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Stres je spouštěčem řady civilizačních chorob, pokud ale pravidelně berete naší páteční medikaci, nemusíte se vůbec ničeho obávat....

Číst více
Výherci z Maxima 12/2016

Výherci z Maxima 12/2016

Výherci soutěží z prosincového Maxima.

Číst více
Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více