Reklama

5 nejvíc cool chlapáckých smrtí

5 nejvíc cool chlapáckých smrtí

Každý z nás dřív nebo později umře, ale jen hrstka lidí má v tu chvíli koule plivnout Smrtce do ksichtu.

GILES COREY

Farmář z amerického Salemu se stal jedním z devatenácti lidí, kteří byli vyslýcháni, vězněni a následně popraveni v souvislosti s čarodějnickými procesy. Coreyho zatkli 13. dubna 1692 a na základě několika výpovědí ho obvinili z čarodějnictví. Svědci přísahali, že se jim Corey zjevil ve snu a nutil je, aby se podepsali do dáblovy knihy. Farmář se odmítl k obviněním vyjádřit, a proto nemohl být souzen.

Giles_Corey_restored

Běžnou donucovací praktikou inkvizitorů tehdy byla zkouška prubířskými kameny. V září 1692 Coreyho zavedl salemský šerif k jámě, která byla vyhloubena na poli za věznicí. Na jeho nahé tělo stráže přitlačily masivní dřevěnou desku, zpod které čouhala jen Coreyho hlava. Poté začali muži vršit na desku těžké kameny.

Během dvou dnů šerif nakrmil farmáře třemi hrstmi chleba a dal mu třikrát napít vody. Také se ho třikrát zeptal, zda je vinen, či nevinen. Coreyho odpověď byla vždy stejná: "Přidejte kameny". Kromě těchto slov ani nehlesl, a to ani tehdy, když tíha na jeho bedrech mnohonásobně překračovala jeho vlastní hmotnost. Po necelých třech dnech váha kamenů rozdrtila Coreyho vnitřní orgány a farmář vydechl naposledy. Svědci potvrdili, že v posledních hodinách mu lezly oči z důlků a jeho jazyk nebyl s to vydržet v ústech. Šerif ho opakovaně zatlačoval dovnitř svou vycházkovou holí. Protože se Corey nepřiznal, nemohl mu stát sebrat majetek. Jeho farmu tak zdědili synové.

SIR THOMAS MORE

Jeden z nejlepších anglických právníků a blízký přítel Jindřicha Vlil. odstoupil z úřadu kancléře poté, co parlament odsouhlasil zákon o svrchovanosti a zákon o následnictví. Jindřich to považoval za výraz nesouhlasu a neúcty. Několikrát se pokusil Morea obvinit z vážných přečinů (úplatky, konspirace), ale More se díky svému právnickému vzdělání ze všeho snadno vysekal.

morecaron3

Nakonec byl obviněn na základě křivého svědectví z velezrady a navzdory brilantní obhajobě uznán vinným. Protože nepatřil ke šlechtě, bylo jeho osudem - jak bývalo u zrádců zvykem už od dob Jindřicha III. - vláčení, pověšení, dekapitace a následné rozčtvrcení. Král nakonec popravu zmírnil na tradiční setnutí hlavy. Před vstupem na popraviště si svázaný More nechal sejmout z očí šátek a sdělil katovi: "Pomozte mi prosím nahoru do schodů. Cestou dolů už vás obtěžovat nebudu." Poslední větou pak neváhal rýpnout do starého známého, když prohlásil, že umírá jako služebník krále, ale především jako služebník Boží.

ERNST ROHM

Vojenský důstojník, spoluzakladatel oddílů SA a Hitlerův starý kamarád byl svým založením levičák a tajně doufal, že Hitler po nástupu k moci zatočí s kapitalistickou svoločí. Právě ta ovšem Hitlera ve třicátých letech držela u moci. Adolf dlouho váhal se zákrokem proti svému kamarádovi, jedinému člověku, který mu směl tykat. Pod nátlakem svých sponzorů však proti Ernstovi zakročil během noci dlouhých nožů. Zatčen byl v Hitlerově přítomnosti během sjezdu vůdců SA. Vojáci ho vytáhli z postele, kde spal se svým šoférem.

Bundesarchiv_Bild_146-1982-159-21A_Nurnberg_Reichsparteitag_Hitler_und_Rohm

Právě Rohmova homosexualita nakonec byla záminkou, kterou Hitler své rozhodnutí později obhajoval. Zatímco ostatní oběti oné noci se většinou nedočkaly rána, s popravou Rohma Hitler několik dnů váhal. Nakonec mu nechal do cely přinést revolver. Zrazený Rohm na gesto reagoval: "To mi posílá Adolf? Jestli mě chce zabít, ať to přijde udělat sám!" Když se později vojáci vrátili, našli zbraň na svém místě a Ernsta s rozhalenou košilí. Stráž ho na místě zastřelila několika ranami do prsou.

JUAN BELMONTE

Jeden z nejslavnějších toreadorů všech dob na začátku 20. století vlastnoručně proměnil svět koridy. Narodil se s nedostatečně vyvinutými dolními končetinami, takže tváří v tvář býkům stál jako skála a vždy donutil zvíře, aby ho oběhlo. Zatímco jeho kolegové driblovali po celé ploše, Belmonte hrál se zvířetem hru na to, kdo dřív uhne. Ne vždy to skončilo bez zranění, ale Belmonte až do roku 1965 držel rekord v počtu úspěšných zápasů (109 za rok). Navzdory často hrůzným zraněním přežil některé své konkurenty, ale šrámy od býčích rohů a nezřízené pití a kouření ho přece jen na prahu sedmdesátky dostihly.

4835548996_04de5ebf03

Když mu doktor diagnostikoval krátce po sobě srdeční vadu a rakovinu plic, nakázal mu zároveň, že už nikdy nesmí pít, kouřit, souložit a jezdit na koni. Belmonte pokýval hlavou a následující den vykouřil několik doutníků, vypil dvě lahve kvalitního vína a na svém nejoblíbenějším koni navštívil dvě své milenky. Poté se vrátil domů a pistolí si vystřeli mozek z hlavy. Jen krátce předtím svým nejbližším oznámil, že když nemůže žít jako chlap, tak alespoň jako chlap umře. Mnozí jeho sebevraždu chápali i jako pokus napodobit Ernesta Hemingwaye, Belmontova blízkého přítele, který se zabil navlas stejně. Když se o Ernestově činu Belmonte doslechl, prohlásil prý pouze: "Dobrá práce!"


LAWRENCE OATES

Slavný polárník byl členem britské výpravy, která chtěla jako první dobýt jižní pól. Když pětičlenná skupina dorazila na místo, našla Amundsenův stan a vzkaz o dobytí. Nor je předběh o pětatřicet dnů. Na zpáteční cestě zkroušenou skupinu zasáhlo extrémně špatné počasí. Jeden ze členů podlehl zranění po pádu do ledovcové pukliny a Oatesovi umrzlo několik prstů na noze. Navíc se mu začalo ozývat staré válečné zranění, takže zbylé členy výpravy brzdil a hrozilo, že skupina nedorazí včas k dalšímu skladišti zásob.

DollmanAVeryGallantGentleman

Oates prosil ostatní, ať ho nechají napospas jeho osudu, ale ti jeho prosby ignorovali. Šestnáctého března těsně nad ránem se Oates zničehonic oblékl a suše ostatním sdělil: "Jdu se projít a možná se tam chvíli zdržím." Než se vzpamatovali, vyšel do mrazu (-40°C) a už ho nikdy nikdo neviděl. Jeho obětavé gesto bohužel zbylé muže nezachránilo. O čtyři dny později je uvěznila ledová vánice pouhých 11 mil od skladiště. Umrzli a byli nalezeni až další výpravou v listopadu toho roku, která v jejich deníku našla i zmínku o džentlmenském gestu Lawrence Oatese.

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Hyperloop – Budeme cestovat do Bratislavy potrubím?

Hyperloop – Budeme cestovat do Bratislavy potrubím?

V Americe mají za sebou první, zatím velmi krátký, test přelomového způsobu cestování. Společnost Hyperloop One dál ...

Číst více
Prdí taky ryby?

Prdí taky ryby?

Jana Ch. nám poslala tenhle záludný dotaz: "Ahoj Maxime! Naše dcera nás nedávno při pohledu do akvárka počastovala otázkou: A ...

Číst více
Billy Mitchell, první člověk, který porazil Pac Mana

Billy Mitchell, první člověk, který porazil Pac Mana

Billy Mitchell je první - a dost možná dosud jediný - člověk, který dokázal pokořit Pac Mana. Jako první v roce 1999 došel až na konec hry ...

Číst více
Jsou plnovousy zdraví škodlivé?

Jsou plnovousy zdraví škodlivé?

Yellen, asi fousáč, nám položil tuhle zapeklitou otázku, a tak my odpovídáme.

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více