Reklama
Romantika až praští: Kam ji vzít na výlet?

Romantika až praští: 9 tipů, kam ji vzít na výlet!

Ženy zbožňují sígry s romantickou duší. Pokud vám to druhé chybí, zkuste navrhnout výlet podle našeho manuálu. Odměna již může být ryze animální!

PÍSKOVNY U ČESKÝCH VELENIC

piskovna

KDE: Mezi Halámkami a Suchdolem nad Lužnicí

PROČ: Všichni jezdí na Cep, kde je to taky hezké, ale jde o to, že holky jsou nervózní, když je vezmete na nudapláž a pak tam okukujete ženský. Vezměte ji sem takřka až k hraničnímu přechodu Halámky/Neunagelberg. Je tu velké množství heterosexuálních chlapců, kteří skáčou nahatí do vody, nestydí se, a vy jí tak velkoryse dopřejete vzrušující podívanou!

ZÁMEK BUCHLOVICE

buchlovice

KDE: Buchlovice u Uherského Hradiště

PROČ: Zámek Buchlovice na jižní Moravě. Pro výlet je to ideální místo, protože poblíž je Velehrad, vinice a sklípky. Zámek je romantický, pískové cesty tiše šustí. Před hezkými společnými chvilkami vás rozehřeje návštěva hodovní místnosti s vlastním korýtkem na zvracení pro případ, že se šlechta přejedla, nebo pracovny lékaře vyzdobené perokresbou ženy v pokročilém stadiu syfilidy.

www.zamek-buchlovice.cz

KVĚTNÁ ZAHRADA

kvetna_zahrada

KDE: Kroměříž

PROČ: I když bude Květná zahrada odkvetlá, pořád je to jeden z nejkrásnějších francouzských parků, který byl spolu s arcibiskupským zámkem v Kroměříži zapsán do seznamu památek UNESCO. Zabijete rovnou tři mouchy jednou ranou, protože na seznamu je i Podzámecká zahrada, druhý překrásný velký park s opičkami a menší zoo.

www.zamek-kromeriz.cz

SKALNÍ MĚSTO BASTEI

bastei

KDE: Bastei, Sasko, Německo

PROČ: Kdo by neznal pohled na skalní město s monumentálním, obloukovým mostem, ale teprve samotný výhled z něj na Labe je něco úchvatného. Bastei je mnohem romantičtější než Pravčická brána, kam musíte jít přes turnikety. Dole poblíž je Bad Schandau, kde se můžete vykoupat v horkých toskánských lázních, jezdí sem lodičky z Drážďan atd. Večer před zavíračkou by se tady musel postavit i té holce, kdyby péro měla. Největší pecku Saského Švýcarska doporučuje i blackmetalista Pavel Němec, který má k novoromantikům hodně daleko.

www.bastei.cz

NEUSCHWANSTEIN

Neuschwanstein

KDE: Schwangau u Füssenu, Bavorsko

PROČ: I kdyby byl tisíckrát mediálně promrskaný a i kdybyste na něm byli s tisíci holkami, tak s tou tisící první sem stejně jeďte, protože zámek je nádherný za každého počasí. V dešti je mystický jak od Caspara Friedricha, ve zlatém podzimním slunci je zas jak od Disneyho, který se zámkem bavorského krále Ludvíka II. inspiroval. Krásné je i město Füssen, hned vedle je další hrad Oberschwangau, ze zámku je výhled na Alpy, prostě jasné číslo jedna.

www.neuschwanstein.de

ZÁMEK WOJANÓW

Wojanow

KDE: Wojanów, Polsko (6 km od Jelení Hory)

PROČ: Je to netradiční místo, protože přejedete Krkonoše na polskou stranu, která u nás není zrovna známá. Letní sídlo pruských králů, které se do roku 1945 jmenovalo Schildau, má co nabídnout. Je tu nádherný park, výborná restaurace, krásně zrenovovaný zámek, spousta romantických zákoutí a k tomu ještě vlastní lázně!

www.palac-wojanow.pl

ZÁMEK PILLNITZ

pillnitz

KDE: Pillnitz, Sasko, Německo

PROČ: Když vyrazíte do Drážďan a nebudete chtít jenom shopovat v nákupním středisku Elbe Park nebo už budete přesyceni bohatými galeriemi, vydejte se na blízký zámek Pillnitz. Bývalé letní sídlo saských kurfiřtů leží u Labe uprostřed překrásného parku. Záruka nadšení!

www.schlosspillnitz.de

ÚDOLÍ WACHAU

wachau

KDE: Podél Dunaje, Dolní Rakousko

PROČ: Šestatřicetikilometrový úsek mezi městy Melk a Křemže je považován za nejhezčí část Dunaje. Řeka se zde vine údolím mezi kopci pokrytými vinohrady a obrovskou koncentrací zámků, hradů, hezkých městeček. Celkově je to jedna z nejromantičtějších tras. Teď v září a říjnu tu je teplo. Je to asi hodinu od českých hranic, a hlavně odsud pak můžete pokračovat do Vídně třeba zrovna lodí. Po obou březích vedou cyklostezky s výhledy. Před 40 tisíci lety se tu proháněli neandrtálci, zhruba před 20 tisíci lety zde žil umělec, jenž vytvořil Willendorfskou venuši. V dobách mladších se zde usadili Keltové a po nich Římané, kteří tu v 5. století vybudovali osadu Castrum Flavianis. Znamená to, že údolí nebudete obdivovat jako první, ale i tak to stojí za to.

www.donau.com

MUSKAUER PARK

muskauer_park

KDE: Bad Muskau, Sasko, Německo

PROČ: Zámek Muskau leží na severu zemského okresu Zhořelec na hranicích mezi Německem a Polskem asi hodinu jízdy od českých hranic. Je tam vidět jedna věc. Na německé straně je park dokonale upravený a vycizelovaný, kdežto na polské straně je znát slovanská ležérnost. Jestli jezdíte z Prahy do Lednice na její úžasný park, tohle je pro Čechy mnohem blíže a od roku 2004 je také na Seznamu světového dědictví UNESCO. Jde o největší a jeden z nejznámějších anglických parků v Německu a Polsku. Parkem protéká Lužická Nisa, která dnes tvoří hranici mezi státy. Čekají tu na vás rozlehlé louky a majestátní stromy. To, co vypadá jako dílo Boží, je ve skutečnosti výtvorem prince Hermanna von Pückler-Muskau, jehož jméno park nese dodnes.

www.muskauer-park.de

BONUS: 

Až vám romantika poleze ušima, vezměte svou milou do Čelákovic. V roce 1966 zde bylo nalezeno pohřebiště se 14 těly. Všechna byla v divných pozicích s oddělenými hlavami a spoutanýma rukama. Vedle nich byly zapíchnuté dřevěné kolíky. Dodnes se má za to, že jde o největší pohřebiště vampýrů ve střední Evropě. Kostry jsou vystaveny v místním muzeu. 

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Našli jsme místo, kde chceme trávit důchod - Plovoucí bar v Pacifiku

Našli jsme místo, kde chceme trávit důchod - Plovoucí bar v Pacifiku

V mělkých vodách Tichého oceánu, kousek od pobřeží Fiji leží plovoucí bar Cloud 9. Ideální místo na ...

Číst více
KDYBY Ježíše neukřižovali, Hitler uspěl a muži mohli rodit? Víme, jak by teď svět vypadal!

KDYBY Ježíše neukřižovali, Hitler uspěl a muži mohli rodit? Víme, jak by teď svět vypadal!

Svět je protkán tak hustou sítí vztahů, že by stačilo ovlivnit jediný detail, a změnil by se od základu. Někdy jsou však důsledky těchto ...

Číst více
7 mazlíčků, co se zahnízdily v lidském těle

7 mazlíčků, co se zahnízdily v lidském těle

Většina lidí se snaží celý život s někým splynout, vytvořit harmonii, v nejlepším případě symbiózu. Ideálně to ...

Číst více
SOUTĚŽ: Výherci vstupů, triček a dárkových voucherů s Mystic Skate Cupem 2014!

SOUTĚŽ: Výherci vstupů, triček a dárkových voucherů s Mystic Skate Cupem 2014!

Jsou tady už 20. narozeniny legendárního skateboardového festivalu. Současná světová špička se představí společně s legendami z ...

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více