Romantika až praští: Kam ji vzít na výlet?

Romantika až praští: 9 tipů, kam ji vzít na výlet!

Ženy zbožňují sígry s romantickou duší. Pokud vám to druhé chybí, zkuste navrhnout výlet podle našeho manuálu. Odměna již může být ryze animální!

PÍSKOVNY U ČESKÝCH VELENIC

piskovna

KDE: Mezi Halámkami a Suchdolem nad Lužnicí

PROČ: Všichni jezdí na Cep, kde je to taky hezké, ale jde o to, že holky jsou nervózní, když je vezmete na nudapláž a pak tam okukujete ženský. Vezměte ji sem takřka až k hraničnímu přechodu Halámky/Neunagelberg. Je tu velké množství heterosexuálních chlapců, kteří skáčou nahatí do vody, nestydí se, a vy jí tak velkoryse dopřejete vzrušující podívanou!

ZÁMEK BUCHLOVICE

buchlovice

KDE: Buchlovice u Uherského Hradiště

PROČ: Zámek Buchlovice na jižní Moravě. Pro výlet je to ideální místo, protože poblíž je Velehrad, vinice a sklípky. Zámek je romantický, pískové cesty tiše šustí. Před hezkými společnými chvilkami vás rozehřeje návštěva hodovní místnosti s vlastním korýtkem na zvracení pro případ, že se šlechta přejedla, nebo pracovny lékaře vyzdobené perokresbou ženy v pokročilém stadiu syfilidy.

www.zamek-buchlovice.cz

KVĚTNÁ ZAHRADA

kvetna_zahrada

KDE: Kroměříž

PROČ: I když bude Květná zahrada odkvetlá, pořád je to jeden z nejkrásnějších francouzských parků, který byl spolu s arcibiskupským zámkem v Kroměříži zapsán do seznamu památek UNESCO. Zabijete rovnou tři mouchy jednou ranou, protože na seznamu je i Podzámecká zahrada, druhý překrásný velký park s opičkami a menší zoo.

www.zamek-kromeriz.cz

SKALNÍ MĚSTO BASTEI

bastei

KDE: Bastei, Sasko, Německo

PROČ: Kdo by neznal pohled na skalní město s monumentálním, obloukovým mostem, ale teprve samotný výhled z něj na Labe je něco úchvatného. Bastei je mnohem romantičtější než Pravčická brána, kam musíte jít přes turnikety. Dole poblíž je Bad Schandau, kde se můžete vykoupat v horkých toskánských lázních, jezdí sem lodičky z Drážďan atd. Večer před zavíračkou by se tady musel postavit i té holce, kdyby péro měla. Největší pecku Saského Švýcarska doporučuje i blackmetalista Pavel Němec, který má k novoromantikům hodně daleko.

www.bastei.cz

NEUSCHWANSTEIN

Neuschwanstein

KDE: Schwangau u Füssenu, Bavorsko

PROČ: I kdyby byl tisíckrát mediálně promrskaný a i kdybyste na něm byli s tisíci holkami, tak s tou tisící první sem stejně jeďte, protože zámek je nádherný za každého počasí. V dešti je mystický jak od Caspara Friedricha, ve zlatém podzimním slunci je zas jak od Disneyho, který se zámkem bavorského krále Ludvíka II. inspiroval. Krásné je i město Füssen, hned vedle je další hrad Oberschwangau, ze zámku je výhled na Alpy, prostě jasné číslo jedna.

www.neuschwanstein.de

ZÁMEK WOJANÓW

Wojanow

KDE: Wojanów, Polsko (6 km od Jelení Hory)

PROČ: Je to netradiční místo, protože přejedete Krkonoše na polskou stranu, která u nás není zrovna známá. Letní sídlo pruských králů, které se do roku 1945 jmenovalo Schildau, má co nabídnout. Je tu nádherný park, výborná restaurace, krásně zrenovovaný zámek, spousta romantických zákoutí a k tomu ještě vlastní lázně!

www.palac-wojanow.pl

ZÁMEK PILLNITZ

pillnitz

KDE: Pillnitz, Sasko, Německo

PROČ: Když vyrazíte do Drážďan a nebudete chtít jenom shopovat v nákupním středisku Elbe Park nebo už budete přesyceni bohatými galeriemi, vydejte se na blízký zámek Pillnitz. Bývalé letní sídlo saských kurfiřtů leží u Labe uprostřed překrásného parku. Záruka nadšení!

www.schlosspillnitz.de

ÚDOLÍ WACHAU

wachau

KDE: Podél Dunaje, Dolní Rakousko

PROČ: Šestatřicetikilometrový úsek mezi městy Melk a Křemže je považován za nejhezčí část Dunaje. Řeka se zde vine údolím mezi kopci pokrytými vinohrady a obrovskou koncentrací zámků, hradů, hezkých městeček. Celkově je to jedna z nejromantičtějších tras. Teď v září a říjnu tu je teplo. Je to asi hodinu od českých hranic, a hlavně odsud pak můžete pokračovat do Vídně třeba zrovna lodí. Po obou březích vedou cyklostezky s výhledy. Před 40 tisíci lety se tu proháněli neandrtálci, zhruba před 20 tisíci lety zde žil umělec, jenž vytvořil Willendorfskou venuši. V dobách mladších se zde usadili Keltové a po nich Římané, kteří tu v 5. století vybudovali osadu Castrum Flavianis. Znamená to, že údolí nebudete obdivovat jako první, ale i tak to stojí za to.

www.donau.com

MUSKAUER PARK

muskauer_park

KDE: Bad Muskau, Sasko, Německo

PROČ: Zámek Muskau leží na severu zemského okresu Zhořelec na hranicích mezi Německem a Polskem asi hodinu jízdy od českých hranic. Je tam vidět jedna věc. Na německé straně je park dokonale upravený a vycizelovaný, kdežto na polské straně je znát slovanská ležérnost. Jestli jezdíte z Prahy do Lednice na její úžasný park, tohle je pro Čechy mnohem blíže a od roku 2004 je také na Seznamu světového dědictví UNESCO. Jde o největší a jeden z nejznámějších anglických parků v Německu a Polsku. Parkem protéká Lužická Nisa, která dnes tvoří hranici mezi státy. Čekají tu na vás rozlehlé louky a majestátní stromy. To, co vypadá jako dílo Boží, je ve skutečnosti výtvorem prince Hermanna von Pückler-Muskau, jehož jméno park nese dodnes.

www.muskauer-park.de

BONUS: 

Až vám romantika poleze ušima, vezměte svou milou do Čelákovic. V roce 1966 zde bylo nalezeno pohřebiště se 14 těly. Všechna byla v divných pozicích s oddělenými hlavami a spoutanýma rukama. Vedle nich byly zapíchnuté dřevěné kolíky. Dodnes se má za to, že jde o největší pohřebiště vampýrů ve střední Evropě. Kostry jsou vystaveny v místním muzeu. 

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Našli jsme místo, kde chceme trávit důchod - Plovoucí bar v Pacifiku

Našli jsme místo, kde chceme trávit důchod - Plovoucí bar v Pacifiku

V mělkých vodách Tichého oceánu, kousek od pobřeží Fiji leží plovoucí bar Cloud 9. Ideální místo na ...

Číst více
KDYBY Ježíše neukřižovali, Hitler uspěl a muži mohli rodit? Víme, jak by teď svět vypadal!

KDYBY Ježíše neukřižovali, Hitler uspěl a muži mohli rodit? Víme, jak by teď svět vypadal!

Svět je protkán tak hustou sítí vztahů, že by stačilo ovlivnit jediný detail, a změnil by se od základu. Někdy jsou však důsledky těchto ...

Číst více
7 mazlíčků, co se zahnízdily v lidském těle

7 mazlíčků, co se zahnízdily v lidském těle

Většina lidí se snaží celý život s někým splynout, vytvořit harmonii, v nejlepším případě symbiózu. Ideálně to ...

Číst více
SOUTĚŽ: Výherci vstupů, triček a dárkových voucherů s Mystic Skate Cupem 2014!

SOUTĚŽ: Výherci vstupů, triček a dárkových voucherů s Mystic Skate Cupem 2014!

Jsou tady už 20. narozeniny legendárního skateboardového festivalu. Současná světová špička se představí společně s legendami z ...

Číst více

Nejnovější články

VIDEO: Neuvěřitelné pingpongové triky

VIDEO: Neuvěřitelné pingpongové triky

Pongfinity je čtyřčlenný team z Finska, který se specializuje na trikový stolní tenis. A jedou takové triky, že vám z toho spadne čelist.

Číst více
Pořiďte si DeLorean jak z Návratu do budoucnosti

Pořiďte si DeLorean jak z Návratu do budoucnosti

DeLorean DMC-12 je i v civilní verzi dost ceněný youngtimer, teď si ho ale navíc můžete pořídit v úpravě, jako by vypadl z filmu Návrat do ...

Číst více
Holky z Instagramu: Galinka Mirgaeva

Holky z Instagramu: Galinka Mirgaeva

Galinka je ruská modelka pocházející ze sibiřské díry Perm, která patří mezi nejsledovanější holky vůbec na celém...

Číst více
Maxim 11/2016 - Muzeum vidlí mezi časopisy

Maxim 11/2016 - Muzeum vidlí mezi časopisy

Listopadový Maxim prozkoumá diagnostiku vzrušení, muzeum vidlí a podívá se na sex plazořitních. Řekneme taky velké ano dopingu a ...

Číst více