Za stárnutí žen prý můžou muži

Za stárnutí žen prý můžou muži

Tým vědců pomocí matematického modelování přišel na to, že si muži vybírají mladé a krásné ženy. Te teda musel být výpočet!

Bušení srdce, návaly horka, deprese, nespavost, nervozita, vztahovačnost a podrážděnost - seznamte se s ženskou menopauzou, tedy zrátou plodnosti a menstruace u žen. Skupina vědců tvrdí, že zjistila, proč ji ženy vůbec mají a že všechna příkoří, která musí partneři žen v přechodu protrpět, jim vlastně patří. Za menopauzu můžou totiž právě oni.

Lidé jsou jedni z mála biologických druhů, u nichž nemůžou samičky rodit po celý svůj život. Předchozí teorie to spojovaly s tzv. babičkovským efektem. Ženy prý ztrácejí plodnost ve věku, kdy už by nemohly vidět své dítě vyrůstat a místo toho jsou alespoň připravené pomáhat s výchovou mláďat svých mláďat. 

Evoluční genetikové z kanadské McMaster University tvrdí, že za menopauzou u žen stojí náchylnost jejich partnerů vybírat si mladší a úrodnější samičky, což je způsob chování, který se v takové míře vyskytuje pouze u lidí. Přišli na to počítačovým modelováním. "Máme doklady toho, že v lidské historii vždy muži preferovali mladší ženy a proto u těch starších nebyl důvod, aby zůstávaly plodné," řekl šéf výzkumu prof. Rama Singh a my na to říkáme "no to je teda objev!"

V současnosti je průměrný věk ženské menopauzy zhruba 52 let, ale je potenciál, aby se spíše prodlužoval. Není to ani tak tím, že by chlapi zjistili pravdivost přísloví "staré koště dobře mete", ale celkovým odkládáním reprodukce. A tady přichází moment pro další úchvatnou úvahu profesora Singha: "Mění se sociální podmínky. Ženy zakládají rodiny později kvůli vzdělání a kariéře." Tento životní styl by podlě něho měl postupně vést k prodlužování ženské plodnosti.

A není to spíš obráceně?

Evoluční biolog z Oxfordu dr. Maxwell Burton-Chellew ale s takovým vysvětlením nesouhlasí. Jako daleko pravděpodobnější se mu zdá teorie, že je všechno naopak: "Lidští samci si vybírají mladší samičky právě protože jsou plodnější než ty staré. Svých chováním reagují na menopauzu a volí protějšky, s kterými se ještě můžou namnožit."

Vinit muže z ženské menopauzy nám přijde jako velice zákeřné a pavědecké. Jestli vadnoucí ženy řeší, že hledáme mezi poupátky, ať si vzpomenou na svá středoškolská léta. Co mají říkat pubertální samečci, kteří, ač na vrcholu potence, musí s útrpností snášet, jak se ty nejlepší samičky často nechávají lovit staršími samci a přebírají je právě svým soukmenovkyním v přechodu?

Za trable starších žen můžou jejich mladší a krásnější sokyně, jenže to by si ty vrásčité nikdy otevřeně nepřiznaly. Lepší je svalit to na chlapy…

Vidíte na obrázku mladici nebo stařenu? Jestli spíš mladici, je s vámi všechno v naprostém pořádku.

Stará mladá

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Příští rok přijdou na trh hodně realistické sexuální robotky

Příští rok přijdou na trh hodně realistické sexuální robotky

Totálně realistické "nafukovací panny" nejsou žádnou extra novinkou, nejnovější typy firmy Abyss Creations ale i tak posouvají ...

Číst více
Katolíci šílí z téhle fotky finalistek Miss Bumbum

Katolíci šílí z téhle fotky finalistek Miss Bumbum

Soutěž Miss Bumbum, jak už jistě víte, hledá každoročně tu nejlepší prdelku Brazílie. Letos se finalistky postaraly v téhle těžce ...

Číst více
Opilec s brutálním zářezem se stal hrdinou další photoshopové bitvy

Opilec s brutálním zářezem se stal hrdinou další photoshopové bitvy

Tohodle chudáka bez kalhot pověsili nejspíš jeho hodní kamarádi za plot tak, že mu vytvořili naprosto monstrozní trenýrkový ...

Číst více
Drsný jestřáb je větší tvrďák než Jason Statham

Drsný jestřáb je větší tvrďák než Jason Statham

Hlavním hrdinou poslední photoshopové bitvy se stal tenhle jestřáb s výrazem a postojem toho největšího hollywoodského tvrďáka.

Číst více

Nejnovější články

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Stres je spouštěčem řady civilizačních chorob, pokud ale pravidelně berete naší páteční medikaci, nemusíte se vůbec ničeho obávat....

Číst více
Výherci z Maxima 12/2016

Výherci z Maxima 12/2016

Výherci soutěží z prosincového Maxima.

Číst více
Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více