Výroba hoven

Transplantace hoven

Když vám voperují cizí ledvinu, srdce nebo plíce, je to nechutné, ale dá se to přežít. Co když vám ale vstříknou do těla cizí sračky?

Proč se něco tak šíleného dělá? Představte si, že chytnete takzvanou kolitidu - těžký zánět střev, způsobený bakterií Clostridium difficile. Nemusíte kvůli tomu jezdit do Indie - ta mrcha se ve vís často přemnoží i doma jen proto, že vám lékaři na nějaký banální zánět v těle nasadili antibiotika. Jejich vedlejším účinkem je, že ve střevech vymlátí přirozenou mikroflóru, která jinak drží na uzdě nejrůznější škodlivé vetřelce.

A na to právě čeká Clostridium. Obsadí uvolněný životní prostor, zakousen se do stěn střev a vyvolá úporný průjem, vysoké horečky a zvracení. Jen v USA kolitida každý rok zabije asi pět tisíc lidí. Běžná antibiotika na Clostridium moc nezabírají, takže se můžete jen modlit.

Už před lety nějakého lékaře napadlo, že by mohlo pomoci Clostridium vyhnat znovuosídlením vašich střev bakteriemi, které jsou v nich běžně přítomné. Kde je ale vzít? Tam, kde je jich nejvíc - v lidských hovnech. Odborně se tomu říká fekální transplantace. Lékaři vytipují vhodného dárce, což bude nejčastěji někdo z vaší rodiny. Dá se totiž očekávat, že v něm budou žít stejné druhy, joko žily před nemocí ve vás. Počkají, až se ráno hezky vyprázdní, rozmixují to s vodou a 'léčivý koktejl' vám do střeva zavedou buď zespoda klystýrem, nebo shora sondou skrz nos a žaludek. Váš příbuzný z toho může mít stejně povznášející pocit, jakoby vám daroval třeba ledvinu.

Metoda je velice účinná. I ty nejsilnější známé léky totiž zvládnou vyléčit jen asi 30% případů kolitidy, úspěšnost fekálních transplantací se pohybuje kolem 94%. Sračky tedy zachraňují životy. Navíc se ukazuje, že střevní mikroflóra ovlivňuje náš metabolismus, imunitní systém, a dokonce i náladu. Fekální transplantace tedy nejspíš budou účinkovat i na další nemoci, třeba na chorobnou obezitu nebo některé druhy depresí. To se přávě teď zkoumá.

Místo 'nečistých' sraček se navíc lékaři snaží vypěstovat standardizovaný koktejl střevních bakterií, kterým by mohli léčit, aniž by u toho měl nemocný pocit, že se poblije. Pointa? Výchozím zdrojem malých podnájemníků, kteří by se časem mohli prodávat třeba v podobě voňavých růžových pilulek, jsou prý hovna nejmenované ženy z indického venkova. Možná té, kterou jsem potkal na periferii radžastánského města Bikanéru, kam se svážejí obrovské hromady kravinců. Plácala je s otrubami a pilinami a sušila na topení...

Článek i s nahnědlými fotkami z Indie najdete v Maximu 04/2013.

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Příští rok přijdou na trh hodně realistické sexuální robotky

Příští rok přijdou na trh hodně realistické sexuální robotky

Totálně realistické "nafukovací panny" nejsou žádnou extra novinkou, nejnovější typy firmy Abyss Creations ale i tak posouvají ...

Číst více
Katolíci šílí z téhle fotky finalistek Miss Bumbum

Katolíci šílí z téhle fotky finalistek Miss Bumbum

Soutěž Miss Bumbum, jak už jistě víte, hledá každoročně tu nejlepší prdelku Brazílie. Letos se finalistky postaraly v téhle těžce ...

Číst více
Opilec s brutálním zářezem se stal hrdinou další photoshopové bitvy

Opilec s brutálním zářezem se stal hrdinou další photoshopové bitvy

Tohodle chudáka bez kalhot pověsili nejspíš jeho hodní kamarádi za plot tak, že mu vytvořili naprosto monstrozní trenýrkový ...

Číst více
Drsný jestřáb je větší tvrďák než Jason Statham

Drsný jestřáb je větší tvrďák než Jason Statham

Hlavním hrdinou poslední photoshopové bitvy se stal tenhle jestřáb s výrazem a postojem toho největšího hollywoodského tvrďáka.

Číst více

Nejnovější články

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více
Holky z Instagramu - Tori Hughes

Holky z Instagramu - Tori Hughes

Tori Hughes, která si na těch internetech říká Tori Brixx, je modelka a hérečka z LA, nad kterou na Instagramu slintá přes dva a půl milionů zvědavců.

Číst více
GALERIE: Nečekané krásy podvodního světa

GALERIE: Nečekané krásy podvodního světa

Svět pod hladinou skrývá netušené poklady. Ať už v moři, rybníku nebo bazénu, všude je na co koukat.

Číst více