Tak pravil Gott! Neskutečná moudra božského Káji

Tak pravil Gott! Neskutečná moudra božského Káji

Citáty dokazující, že není jen velkým zpěvákem, ale i jedním z našich největších myslitelů.

fb button

"Kalhoty dělím na elegantní a na ty, které dělají sexy figuru, což jsou bez debat džíny. Ale ne blue jeans, protože v nich si připadám trochu uniformovaný. Mám rád černé nebo světlé džíny. Kolik mám kalhot? Když nepočítám šaty, určitě padesát."

"Všechna ta léta, co jezdím ven, mě pronásledují v hotelích bagry, klempíři, instalatéři nebo odstřely dynamitem. Všichni, kdo se mnou jezdí, to mohou dosvědčit. Začali se mě bát v domnění, že to přitahuji."

"Víte, peníze, to není všechno. Něco má být uloženo v cenných papírech, něco v nemovitostech a mít sem tam nějaký šperk."

"Vím, že se někdy nemohu chovat, jak bych chtěl, ale uvažovat mohu svobodně podle své libosti. Někteří jedinci mě dokáží dost vyprovokovat. Například když vidím takového rádoby důležitého, jakoby velmi vytíženého podnikatele, na jehož mladém nezkušeném telecím výrazu je patrno, že o nic čistého asi nepůjde, jak stojí před svým procovským automobilem s telefonem v ruce, aby všichni viděli, že podniká i cestou, neubráním se představě, jak se rozběhnu a nakopnu ho do zadku."

"Já jsem člověk, který ví, že kdybych se rozčílil tak, že bych začal řvát, tak v ten den nemohu zpívat. Proto konfllikty od sebe odháním a tady možná dochází k vysvětlení, proč jsem obklopen lidmi, kteří jsou lichotníci. A to mi je vyčítáno. Ale ono je to někdy tak potřebné. To byste nevěřil, jak mě tito lidé dokáží povzbudit. Není na škodu si takovou jistotu lidmi pěstovat."


"Před patnácti lety jsem byl v Mnichově na nějaké diskotéce a tam jsem tancoval s příjemnou mladou vdanou ženou, která mi vyprávěla, že její muž je na nějaké obchodní cestě, a navrhla, abychom k ní zašli. Přišli jsme do jejího malého bytu, otevřeli jsme sekt a až jsem byl překvapený, jaký to mělo spád. Během chvíle jsme byli v tom nejlepším, tak asi po patnácti minutách najednou zpoza závěsu vyběhl nahý chlap a vrhl se na mou partnerku ve chvíli pro něj nejakutnější, nebdaje, že jsem na ní já, svou potřebu s ní dokonal. Upozorňuji vás, že jsem nebyl nikdy tak rychle oblečený jako tam."


"Ďábel je v každém z nás a zvláště v těch mocných. Mocní chtějí vládnout a k tomu potřebují zákony. A ty se podle potřeby mění."

"Cesta k hmotným statkům je cesta zbloudilého. Nechceš mít problémy, nevlastni nic. ...  Držím se toho zuby nehty, ale pokud hmotné statky ke mně přicházejí, tak se jim nebráním a naopak si jich vážím, protože sám nejlíp vím, že byly získány díky mému talentu a ten jsem dostal od Boha. Nemohu tedy odmítnout."


"Přírodní katastrofy nemusí způsobit jen ekologické vlivy nebo skvrny na slunci, ale jsem přesvědčen, že i negativní myšlení lidí svým vyzařováním ovlivňuje přírodu."

Ukázky z knihy Jak to vidí Gott, rozhovor na lodi, Studio pět, 1992, která byla zakoupena u antikvariátního stánku na Dejvické ulici za 50 Kč.
Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Drsný jestřáb je větší tvrďák než Jason Statham

Drsný jestřáb je větší tvrďák než Jason Statham

Hlavním hrdinou poslední photoshopové bitvy se stal tenhle jestřáb s výrazem a postojem toho největšího hollywoodského tvrďáka.

Číst více
Na záchodě z ryzího zlata si skutečně potrůníte

Na záchodě z ryzího zlata si skutečně potrůníte

Při s*aní jsou si všichni rovni, říká jedna stará moudrost. Ale když se tak díváme na tuhle ultra luxusní mísu, nejsme si ...

Číst více
Fellatio Cafe: Ke kávě patří kouření

Fellatio Cafe: Ke kávě patří kouření

V Ženevě se chystají otevřít takovou trochu jinou kavárnu s příznačným názvem Fellatio Cafe. Nejen latiníci už asi vědí, co se tam ...

Číst více
Svítící beton brzy rozzáří svět

Svítící beton brzy rozzáří svět

Napadlo vás někdy při pohledu na šedý fádní beton, jak by vypadal, kdyby uměl svítit, že ne? Teď už můžete. Nyní takový beton ...

Číst více

Nejnovější články

VIDEO: Neuvěřitelné pingpongové triky

VIDEO: Neuvěřitelné pingpongové triky

Pongfinity je čtyřčlenný team z Finska, který se specializuje na trikový stolní tenis. A jedou takové triky, že vám z toho spadne čelist.

Číst více
Pořiďte si DeLorean jak z Návratu do budoucnosti

Pořiďte si DeLorean jak z Návratu do budoucnosti

DeLorean DMC-12 je i v civilní verzi dost ceněný youngtimer, teď si ho ale navíc můžete pořídit v úpravě, jako by vypadl z filmu Návrat do ...

Číst více
Holky z Instagramu: Galinka Mirgaeva

Holky z Instagramu: Galinka Mirgaeva

Galinka je ruská modelka pocházející ze sibiřské díry Perm, která patří mezi nejsledovanější holky vůbec na celém...

Číst více
Maxim 11/2016 - Muzeum vidlí mezi časopisy

Maxim 11/2016 - Muzeum vidlí mezi časopisy

Listopadový Maxim prozkoumá diagnostiku vzrušení, muzeum vidlí a podívá se na sex plazořitních. Řekneme taky velké ano dopingu a ...

Číst více