Tak pravil Gott! Neskutečná moudra božského Káji

Tak pravil Gott! Neskutečná moudra božského Káji

Citáty dokazující, že není jen velkým zpěvákem, ale i jedním z našich největších myslitelů.

fb button

"Kalhoty dělím na elegantní a na ty, které dělají sexy figuru, což jsou bez debat džíny. Ale ne blue jeans, protože v nich si připadám trochu uniformovaný. Mám rád černé nebo světlé džíny. Kolik mám kalhot? Když nepočítám šaty, určitě padesát."

"Všechna ta léta, co jezdím ven, mě pronásledují v hotelích bagry, klempíři, instalatéři nebo odstřely dynamitem. Všichni, kdo se mnou jezdí, to mohou dosvědčit. Začali se mě bát v domnění, že to přitahuji."

"Víte, peníze, to není všechno. Něco má být uloženo v cenných papírech, něco v nemovitostech a mít sem tam nějaký šperk."

"Vím, že se někdy nemohu chovat, jak bych chtěl, ale uvažovat mohu svobodně podle své libosti. Někteří jedinci mě dokáží dost vyprovokovat. Například když vidím takového rádoby důležitého, jakoby velmi vytíženého podnikatele, na jehož mladém nezkušeném telecím výrazu je patrno, že o nic čistého asi nepůjde, jak stojí před svým procovským automobilem s telefonem v ruce, aby všichni viděli, že podniká i cestou, neubráním se představě, jak se rozběhnu a nakopnu ho do zadku."

"Já jsem člověk, který ví, že kdybych se rozčílil tak, že bych začal řvát, tak v ten den nemohu zpívat. Proto konfllikty od sebe odháním a tady možná dochází k vysvětlení, proč jsem obklopen lidmi, kteří jsou lichotníci. A to mi je vyčítáno. Ale ono je to někdy tak potřebné. To byste nevěřil, jak mě tito lidé dokáží povzbudit. Není na škodu si takovou jistotu lidmi pěstovat."


"Před patnácti lety jsem byl v Mnichově na nějaké diskotéce a tam jsem tancoval s příjemnou mladou vdanou ženou, která mi vyprávěla, že její muž je na nějaké obchodní cestě, a navrhla, abychom k ní zašli. Přišli jsme do jejího malého bytu, otevřeli jsme sekt a až jsem byl překvapený, jaký to mělo spád. Během chvíle jsme byli v tom nejlepším, tak asi po patnácti minutách najednou zpoza závěsu vyběhl nahý chlap a vrhl se na mou partnerku ve chvíli pro něj nejakutnější, nebdaje, že jsem na ní já, svou potřebu s ní dokonal. Upozorňuji vás, že jsem nebyl nikdy tak rychle oblečený jako tam."


"Ďábel je v každém z nás a zvláště v těch mocných. Mocní chtějí vládnout a k tomu potřebují zákony. A ty se podle potřeby mění."

"Cesta k hmotným statkům je cesta zbloudilého. Nechceš mít problémy, nevlastni nic. ...  Držím se toho zuby nehty, ale pokud hmotné statky ke mně přicházejí, tak se jim nebráním a naopak si jich vážím, protože sám nejlíp vím, že byly získány díky mému talentu a ten jsem dostal od Boha. Nemohu tedy odmítnout."


"Přírodní katastrofy nemusí způsobit jen ekologické vlivy nebo skvrny na slunci, ale jsem přesvědčen, že i negativní myšlení lidí svým vyzařováním ovlivňuje přírodu."

Ukázky z knihy Jak to vidí Gott, rozhovor na lodi, Studio pět, 1992, která byla zakoupena u antikvariátního stánku na Dejvické ulici za 50 Kč.
Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Příští rok přijdou na trh hodně realistické sexuální robotky

Příští rok přijdou na trh hodně realistické sexuální robotky

Totálně realistické "nafukovací panny" nejsou žádnou extra novinkou, nejnovější typy firmy Abyss Creations ale i tak posouvají ...

Číst více
Katolíci šílí z téhle fotky finalistek Miss Bumbum

Katolíci šílí z téhle fotky finalistek Miss Bumbum

Soutěž Miss Bumbum, jak už jistě víte, hledá každoročně tu nejlepší prdelku Brazílie. Letos se finalistky postaraly v téhle těžce ...

Číst více
Opilec s brutálním zářezem se stal hrdinou další photoshopové bitvy

Opilec s brutálním zářezem se stal hrdinou další photoshopové bitvy

Tohodle chudáka bez kalhot pověsili nejspíš jeho hodní kamarádi za plot tak, že mu vytvořili naprosto monstrozní trenýrkový ...

Číst více
Drsný jestřáb je větší tvrďák než Jason Statham

Drsný jestřáb je větší tvrďák než Jason Statham

Hlavním hrdinou poslední photoshopové bitvy se stal tenhle jestřáb s výrazem a postojem toho největšího hollywoodského tvrďáka.

Číst více

Nejnovější články

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Páteční gify jsou vitamíny 21. století

Stres je spouštěčem řady civilizačních chorob, pokud ale pravidelně berete naší páteční medikaci, nemusíte se vůbec ničeho obávat....

Číst více
Výherci z Maxima 12/2016

Výherci z Maxima 12/2016

Výherci soutěží z prosincového Maxima.

Číst více
Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více