BURDA Digitalapetit online.czApetitonlineElle.czElleMarianne.czMarianneMaxim.czMaximHrej.czHrejMarie ClaireMarie ClaireJoyOnline.czJoySvetZeny.czSvětŽenymoje betynka.czMoje betynkapošli recept.czPošli receptchip.czChipMarianne BydleníMarianne BydleníApetitShop.czApetitShopElleshop.czElleShop
více
Rvačky hmyzu

Rvačky hmyzu

Tohle nejsou žádní hodní broučci jako od Karafiáta. Tohle je pravá příroda!

Biologové bývají větší podivíni než úchylák z Lynchova Modrého sametu. Lidové noviny před časem informovaly o výzkumu univerzity v německých Brémách, který prokázal, že tučňáci vyměšují silou až 60 hektopascalů. Vědci to prý spočítali z výšky ptáka, tvaru jeho řitního otvoru, hustoty výkalu a rychlosti jeho letu v okamžiku defekace.

V bizarních objevech se dokonce každoročně pořádá soutěž, zvaná Ig Nobelova cena. V minulosti si ji odnesli třeba ornitologové, kteří zjistili, proč datla při datlování nebolí hlava, nebo entomologové, kteří prokázali, že samičky komárů přenášejících malárii přitahuje vůně limburského sýra stejně jako zápach lidských nohou.

Německý fotograf Volker Steger v zájmu vědy pohřbívá na zahradě přejeté pejsky. Prostě je zahrabe, počká pár dnů, až začnou pořádně smrdět, vyhrabe je a pochytá armádu brouků, kteří na nich hodují. Svou nohatou kořist navěky uspí vatou namočenou v éteru, potáhne ji tenkou vrstvičkou stříbra nebo platiny a zamíří na ni elektronový mikroskop. Výsledkem jsou jednobarevné mikrofotografie, které Volker digitálně obarví.

S ještě větším zaujetím ale Volker inscenuje krvavé hmyzí masakry, bitvy a souboje. „V tu chvíli si připadám jako římský císař, který jedním prstem rozhoduje o životě a smrti gladiátorů,“ vysvětluje. „Pokud třeba chcete, aby se spolu začali zuřivě rvát dva mravenci stejného druhu, prostě se jednoho z nich dotkněte. Lidský zápach způsobí, že www.stegerphoto.comdruhý mravenec nepozná svého kamaráda a vrhne se na něj.”

A teď si představte úchylného boha, který z oblaků řídí vleklou válku v Aghnánistánu jen proto, aby si ji mohl vyfotit... (Více Volkerových fotek najdete na www.stegerphoto.com)

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

15 bezstarostných letních dívek

15 bezstarostných letních dívek

Ať už se válejí doma, či u vody, je na ně pěkný pohled...

Číst více
V Rusku začali klonovat celebrity? 11 dvojníků slavných

V Rusku začali klonovat celebrity? 11 dvojníků slavných

Ze zhruba sedmi miliard lidí, žijících na této planetě, máme všichni dost velkou šanci, že někde žije náš dvojník.

Číst více
Foto: Takhle hnusně vypadala operace Číňana s největším nádorem světa!

Foto: Takhle hnusně vypadala operace Číňana s největším nádorem světa!

Mnoho lidí chce být v něčem nejlepší na světě, avšak Yang Jianbin by se titulu „Muž s největším nádorem světa“, jistě ...

Číst více

Nejnovější články

20 faktů o vašem těle, které vás asi dost překvapí

20 faktů o vašem těle, které vás asi dost překvapí

Jako malé dítě začínáte objevovat svoje tělo, v pubertě pak objevíme tu nejpříjemnější vymoženost a dál už nikdo moc ...

Číst více
VIDEO: Jak naložit rypadlo na náklaďák, když jste sám?

VIDEO: Jak naložit rypadlo na náklaďák, když jste sám?

Šichta skončila, tak už jen naložit rypadlo, a může se domů. Že chybí nájezdová rampa? Nevadí.

Číst více