Reklama
Pravá česká čísla

Pravá česká čísla

Zajímavá fakta o zemi, v níž žijeme, pijeme, tloustneme a umíráme

Se 156,9 litru na osobu jsou Češi největšími pijáky piva, před Irskem (131 litrů na hlavu), Německem (115,8 l) a (pozor!) Austrálií (109,9 l). Opravdu největší splávek ovšem mají v Bavorsku – ročně se v této spolkové zemi vypije kolem 180 litrů piva na osobu.

Někdy s uspokojením tvrdíme, jak bylo předválečné Československo vyspělý stát. Pravda je, že v národním důchodu na obyvatele jsme v letech 1925–1934 byli se 455 dolary na hlavu na 17. místě na světě, třeba před Itálií či Finskem, ale za Irskem (770 dolarů), Španělskem (628 dolarů), Rakouskem (511 dolarů). Dnes je ČR s 24 236 dolary na 35. místě. Nejbohatší je Katar, Lucembursko a Norsko.

V roce 1928 jezdilo v Československu 39 403 aut, náklaďáků a autobusů. Nic moc. Víc si vozili zadky třeba v Rumunsku (39 908), nebo Španělsku (269 787). V celé Evropě tehdy bylo přes 4 miliony aut. Tedy naprosté prd proti Americe, kde už v témže roce jezdilo 25,5 milionu vozidel!

V počtu ateistů je ČR s 54 % až na 3. místě na světě. Nejvíc neznabohů je ve Vietnamu (81 %) a v Japonsku (64 %). Největší pánbíčkáři jsou Američani. V USA žijí pouhá 3 % ateistů!

České dívky si ho tam poprvé nechají zasunout průměrně ve věku 17,2 roku. Nejdříve přicházejí o panenství Islanďanky (15,6 roku), Němky (15,9 roku) a Švédky (16,1 roku). Nejdéle vydrží nešukat ve Vietnamu (19,6 roku) a v Indii (19,8 roku). Spíš to ale jenom tvrdí.

Tvrzení, že v Čechách a na Moravě máme krásné, či dokonce nejkrásnější holky, je spíš přání než skutečnost. Vlastním cestovatelským průzkumem jsme zjistili, že nejkrásnější ženy žijí v Izraeli, Brazílii a v oblasti, kde se Dunaj vlévá do Černého moře. Příčinou bude patrně důkladné mísení lidí vzdáleného původu.

K benzince to nemáme daleko – v průměru se vyskytuje jedna pumpa na každých 12,5 km². Celkem jich funguje 6360. Hustota benzinek je u nás dvojnásobná v porovnání s Polskem, Slovenskem, Francií, Maďarskem, ale i Německem. Podobné hustou síť jako u nás mají v Rakousku – tam jsou ovšem decentně skryté.

Hospod, restaurací, barů a podobných zařízení funguje v České republice kolem 28 tisíc. To dělá jednu hospodu na každých 2,8 km²!

Bydlíme ve stísněných kotcích! Průměrná obytná plocha bytu v České republice je 49,3 m², na níž se mačká 2,64 osoby různého pohlaví. Evropský průměr je přitom 76,5 m², a to na téměř stejný počet lidí! Dánové obývají prostorné příbytky o rozloze 100 m², a to pouze průměrně ve 2,2 lidech. V klidu jsou taky Irové (104 m²). Největší životní prostor mají doma v Lucembursku, s průměrnou velikostí bytu 125 m².

Rakovině tlustého střeva a konečníku se z celého světa daří nejvíc v České republice. Příčiny? Mizerné jídlo, kouření, totální lenost, chronické nemoci a rodiče s nekvalitními geny.

Jsme největší sádelníci Evropy! A to jak chlapi (obézních je 24,7 % mužů), tak ženy (26,2 %).

Orion, Supercrooo a Hana Hegerová: Kde domov můj
Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Příští rok přijdou na trh hodně realistické sexuální robotky

Příští rok přijdou na trh hodně realistické sexuální robotky

Totálně realistické "nafukovací panny" nejsou žádnou extra novinkou, nejnovější typy firmy Abyss Creations ale i tak posouvají ...

Číst více
Katolíci šílí z téhle fotky finalistek Miss Bumbum

Katolíci šílí z téhle fotky finalistek Miss Bumbum

Soutěž Miss Bumbum, jak už jistě víte, hledá každoročně tu nejlepší prdelku Brazílie. Letos se finalistky postaraly v téhle těžce ...

Číst více
Opilec s brutálním zářezem se stal hrdinou další photoshopové bitvy

Opilec s brutálním zářezem se stal hrdinou další photoshopové bitvy

Tohodle chudáka bez kalhot pověsili nejspíš jeho hodní kamarádi za plot tak, že mu vytvořili naprosto monstrozní trenýrkový ...

Číst více
Drsný jestřáb je větší tvrďák než Jason Statham

Drsný jestřáb je větší tvrďák než Jason Statham

Hlavním hrdinou poslední photoshopové bitvy se stal tenhle jestřáb s výrazem a postojem toho největšího hollywoodského tvrďáka.

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více