Reklama
Pohřbeni zaživa

Pohřbeni zaživa

Jak vznikají nemrtví?

Těžko si představit horší situaci než procitnutí  v hrobě. V minulosti však šlo o tak častý případ, že dokonce v 18. století navrhli bezpečností rakev, z níž mohl obživlý nebožtík signalizovat, že by ještě rád prodloužil pobyt na světle.

Mary Norah Best (1871)

Sedmnáctiletou Mary prohlásili za mrtvou, když omdlela bolestí způsobenou její těžkou cholerou. Protože nechtěli, aby se nákaza šířila, už za pár hodin byla Mary pohřbená ve velké rodinné hrobce a víko rakve zatloukli hřebíky. Když o deset let později pohřbívali do hrobky jejího strýce, našli hodně hororovou scenérii. Zpod otevřeného víka napůl viselo tělo Mary se zkroucenou rukou a frakturou lebky. Přivolaní vyšetřovatelé popsali pravděpodobnou situaci následovně: Mary se probudila z tranzu, po dlouhém zápasu se jí podařilo otevřít víko rakve, ale pak omdlela vyčerpáním a přepadla hlavou na stěnu hrobky. Následkem nárazu zemřela napodruhé, tentokrát už definitivně.

Strážník z Grenoblu (1889)

Četník, neboli žandarm, z vesničky poblíž Grenoblu se pořádně ožral bramborovou brandy. Ani po dvaceti hodinách se neprobral z alko-smrti, tak "kamarádi" usoudili, že exhnul. Když kostelník spouštěl jeho rakev pod zem, uslyšel zevnitř křik a bouchání. Okamžitě vysekal do boku rakve díry, aby mohl dovnitř proudit vzduch a pak otevřel víko. Četníka v ní našel živého, ale s nepěkně rozbitou hlavou, jak se snažil v hrůze dostat z dřevěného futrálu.

Rakev s bezpečnostním hlásičem

Bezpečnostní rakev s pojistkou. Pohřbený si prostě zazvoní a pak doufá, že ne naposled.

Madame Bobin (1901)

Pohřbena zaživa

Těhotná Madame Bobin byla roku 1901 po svém návratu ze západní Afriky převezena s podezřením na žlutou zimnici do nemocnice, kde se její stav prudce zhoršil, až zemřela a byla pohřbena. Ošetřující sestra však následně její smrt zpochybnila. Tělo Madame prý nebylo strudené a podivně se třáslo. Když se to dozvěděl starý otec Bobin, nechal tělo vykopat a k hrůze všech přítomných nalezl v rakvi novorozeně, které Madame porodila a pak s ním vydýchala poslední zbytky kyslíku. Rodina zemřelé vysoudila od nemocnice 8 tisíc liber.

Ludmila Steblitskaja (2013)

Mrtvola v márnici

Případy špatné indikace smrti známe i ze současnosti. Jednašedesátiletou kuchařku z ruského Tomku prohlásili za mrtvtou poté, co prodělala srdeční příhodu. V pátek ji odvezli do márnice a na pondělí dcera chystala pohřeb. Když si šla v den pohřbu vyzvednout tělo maminky, potkala šokovanou sestřičku. Ta jí řekla, že její maminka před chvíli ožila. Ludmila opravdu seděla zdravá na posteli, k údivu lékařů, kteří se zapřísáhli, že provedli veškeré kontrolní procedury. Jen k pitvě se nedostali včas... naštěstí.

Šlehačka k rakvičkám:

Rakvičky

Když stěhovali hřbitov Les Innocents z centra Paríže na předměstí, našli spoustu rakví, v nichž ležely kostry naboku nebo jevily známky zápasu, což svědčí o tom, že neúmyslné pohřbívání zaživa bylo kdysi celkem časté.

První americký prezident George Washington se moc bál předčasného pohřbení. Ve své poslední vůli si přál, aby ho pohřbili nejdříve dva dny po smrti.

Téma zpracovává španělský film Pohřben zaživa z roku 2010. Jde o debilní konspirační thriler, kde hrdina dělá všechno proto, aby mu v rakvi velikosti garsonky co nejdřív došel kyslík a navíc volá neustále někam z mobilu, jakoby měl jeho operátor vyřešené pokrytí i pod zemí...

Dnes se při určování smrti vychází z mozkové aktivity. Jedinec je prohlášen za mrtvého až v případě "mozkové smrti", kdy centrum nervového systému nevykazuje známky elektrické aktivity. 

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Příští rok přijdou na trh hodně realistické sexuální robotky

Příští rok přijdou na trh hodně realistické sexuální robotky

Totálně realistické "nafukovací panny" nejsou žádnou extra novinkou, nejnovější typy firmy Abyss Creations ale i tak posouvají ...

Číst více
Katolíci šílí z téhle fotky finalistek Miss Bumbum

Katolíci šílí z téhle fotky finalistek Miss Bumbum

Soutěž Miss Bumbum, jak už jistě víte, hledá každoročně tu nejlepší prdelku Brazílie. Letos se finalistky postaraly v téhle těžce ...

Číst více
Opilec s brutálním zářezem se stal hrdinou další photoshopové bitvy

Opilec s brutálním zářezem se stal hrdinou další photoshopové bitvy

Tohodle chudáka bez kalhot pověsili nejspíš jeho hodní kamarádi za plot tak, že mu vytvořili naprosto monstrozní trenýrkový ...

Číst více
Drsný jestřáb je větší tvrďák než Jason Statham

Drsný jestřáb je větší tvrďák než Jason Statham

Hlavním hrdinou poslední photoshopové bitvy se stal tenhle jestřáb s výrazem a postojem toho největšího hollywoodského tvrďáka.

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více