Reklama
Nouzové výpusti

Nouzové výpusti

Jak se močí a kálí v letadle, na kole nebo v hradní stráži?

Cyklistika
Když se vedoucímu závodníkovi ve žlutém trikotu chce močit, dá pokyn a celý peloton zastaví s ním. Pokud se ‚žluťákovi‘ zrovna nechce, „poodjedete na bok ‚balíku‘. Musíte při tom vychytat, jak fouká vítr,“ radí bývalý profesionální cyklista Michal Moureček. Pak si shrnete kalhoty, vysednete bokem, jednou rukou míříte a druhou řídíte. Lze to zvládnout i v 60 km/h, a navíc ve větší rychlosti moč lépe odlétává. Když pomočíte sebe, opláchnete se vodou z flašky. Když potřísníte soupeře, patrně vás sundá z kola.
Močícího cyklistu kolega buď drží za kalhoty a brzdí, nebo jej s rukou na jeho zadku tlačí. Pokud vane silný protivítr, jeden tlačící cyklista by se unavil, proto prvního močícího tlačí ‚vláček‘ dvou až čtyř kolegů. Kdo manévr na kole neumí, jednoduše si močí do kalhot a tváří se jakoby nic.
Velká potřeba je vážný problém. Stolice v kole či v převodech, ať už řídká či tuhá, by neudělala nic dobrého, navíc není možné si úplně stáhnout kalhoty. Cyklista tedy musí zastavit a někdo z doprovodu mu musí podat papír.

Hradní stráž
„Udělá-li se strážnému nevolno nebo má neodkladnou potřebu použít toaletu, přivolá smluveným signálem velitele stráže a požádá o vystřídání,“ vysvětluje nadporučík Marek Kronos z Hradní stráže.

Letectví
Piloti stíhaček většinou močí a kadí do neprodyšného pytlíku, v němž se moč chemicky změní v nepáchnoucí želé. Ve vícevrstvé kombinéze se ovšem k ‚ventilu‘ dostává dost špatně. Ženy to mají ještě horší. A tak se to prostě pustí do uniformy, což je lepší než pustit řízení. Minimálně dvě americké stíhačky F-16 totiž v posledních patnácti letech havarovaly proto, že pilot močil. Některý pilot před letem moc nepije, jenže i mírná dehydratace snižuje schopnost zvládat přetížení. V současnosti se testuje zařízení zvané AMXD. Pilot si před startem navleče na penis speciální kelímek, pilotka použije jakousi plenu. Od tohoto zařízení vede přes elektrickou pumpičku hadička do sběrné nádoby.
V menším motorovém letadle či kluzáku lze buď přistát, nebo vypustit moč do lahve se širším hrdlem, sáčku či prezervativu. Petr Šefr z Aeroklubu Příbram ovšem upozorňuje, že při vylévání okénkem za letu vám aerodynamika vrátí obsah zpět do kabiny. „Setkal jsem se i s trychtýřem a hadičkou vyvedenou podvozkovou šachtou,“ dodává Petr Šefr. Při velké potřebě nezbývá než to ‚pustit‘ a po přistání kompletně vyčistit sebe i letadlo.
„Pokud se někomu udělá nevolno a nemá pytlík, doporučuji vyzvracet se za tričko, aby se nemusela čistit celá kabina,“ radí Stanislav Jirmus, vedoucí letového provozu letiště Tábor.

Kosmonautika
Ve skafandru mají kosmonauti do močového měchýře zavedenou cévku, ústící do plastového pytlíku. Jestliže opravdu musí, kadí do plenek. 

Na palubě raketoplánu a na kosmické stanici ISS je záchod. Vpředu jsou hadice, kde má každý člen posádky svůj nástavec. Moč se mírným podtlakem odsává do sběrné nádrže, odkud se z raketoplánu vypouští do kosmu. Na ISS se moč skladuje, protože oblak moči by mohl rušit vědecká pozorování. Když dorazí k ISS zásobovací loď Progress, moč se vyčerpá do prázdných nádrží po vodě. Po odletu je Progress naveden do zemské atmosféry, kde shoří a spolu s močí se rozptýlí nad Tichým oceánem. Při velké potřebě strhne podtlak exkrement do záchodu, načež se záchod hermeticky uzavře. Nádoba s výkaly se odvětrá do vakua. Při tom se exkrementy částečně vysuší a ztvrdnou. Na ISS se k exkrementům přidává roztok kyseliny chromsírové, která je rozloží a rozpustí. Vše se pak shromažďuje v odpadní nádrži.

Chirurgie
Jestliže to při dlouhé operaci na lékaře přijde, jednoduše si udělá pauzu a odskočí si. O pacienta na stole se mezitím stará anesteziolog.

Horolezectví
Ve stěně si lezec na sedacím úvazku odepne gumičky, které přidržují nohavičky, stáhne si kalhoty a močí či defekuje ze skály dolů. Ohleduplnější lezci používají vodotěsné sáčky (původně např. pro vodáky, koupíte v outdoorových potřebách), do nichž se nasype trocha kočkolitu. Ten nasaje přebytečnou vlhkost a pohlcuje pach. Dalším řešením je ‚fekáltrubka‘. Lze ji vyrobit z PVC instalatérské trubky. Na jednu stranu nalepíte uzávěr, na druhou závit s uzávěrem. Trik, pomocí nějž se trefíte do úzkého hrdla trubky: stačí na otvor nasadit papírový filtr do kávovaru, potřebu vykonat do něj, a filtr s obsahem pak zastrčit dovnitř.

Fotbal
Každý si dojde s pískem před zápasem nebo o poločase. Téměř nejsou případy, že by to někdo nevydržel...
Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Příští rok přijdou na trh hodně realistické sexuální robotky

Příští rok přijdou na trh hodně realistické sexuální robotky

Totálně realistické "nafukovací panny" nejsou žádnou extra novinkou, nejnovější typy firmy Abyss Creations ale i tak posouvají ...

Číst více
Katolíci šílí z téhle fotky finalistek Miss Bumbum

Katolíci šílí z téhle fotky finalistek Miss Bumbum

Soutěž Miss Bumbum, jak už jistě víte, hledá každoročně tu nejlepší prdelku Brazílie. Letos se finalistky postaraly v téhle těžce ...

Číst více
Opilec s brutálním zářezem se stal hrdinou další photoshopové bitvy

Opilec s brutálním zářezem se stal hrdinou další photoshopové bitvy

Tohodle chudáka bez kalhot pověsili nejspíš jeho hodní kamarádi za plot tak, že mu vytvořili naprosto monstrozní trenýrkový ...

Číst více
Drsný jestřáb je větší tvrďák než Jason Statham

Drsný jestřáb je větší tvrďák než Jason Statham

Hlavním hrdinou poslední photoshopové bitvy se stal tenhle jestřáb s výrazem a postojem toho největšího hollywoodského tvrďáka.

Číst více
Reklama

Nejnovější články

GALERIE: Oteplilo se a cyklistky vyjely hodně na lehko

GALERIE: Oteplilo se a cyklistky vyjely hodně na lehko

Ne, tyhle holky se nespotí, ani když do toho budou šlapat hlava nehlava. Ale mohly by ofouknout, tak bacha.

Číst více
Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více