Reklama
Kokainová fakta

Kokainová fakta

Navenek super jízda, ale uvnitř vašeho těla už moc ne!

01. Kokain je tzv. stimulancium: zrychluje mozkovou činnost. Spouští totiž mimo jiné vyšší produkci nervových přenašečů serotoninu a dopaminu. Díky tomu vám stoupá sebevědomí, pozornost a vůbec se celkově cítíte neskutečně dobře a ‚cool’. Jak napsal Sigmud Freud: „Člověk má dojem, že je s to se lépe ovládat, že má větší životní sílu a může lépe pracovat. Jinak řečeno, připadá
si prostě normální.”

02. Kokain zrychluje i celkovou fyzickou činnost organismu – zvyšuje tepovou frekvenci, tělesnou teplotu a krevní tlak.

03. Euforické účinky kokainu se dostavují během několika minut po požití (záleží na způsobu), 
vrchol nastává po asi 15 až 30 minutách a celé to odezní po dvou hodinách. Takhle krátká jízda nutí uživatele aplikaci opakovat, aby se udrželi na příjemně rozjeté vlně. Proto zvláště u kokainu platí, že ‚s jídlem roste chuť’.

04. Při dlouhodobé konzumaci má kokain tyhle ‚vedlejší’ psychické účinky: extrémní dráždivost, nespavost a paranoidní stavy. A při ještě dlouhodobější konzumaci taky halucinace a přeludy podobající se paranoidní schizofrenii.

05. Na rozdíl třeba od heroinu neexistuje žádný důkaz, že by kokain vyvolával fyzickou závislost. O to více však dokáže vést k závislosti psychické.

06. Při ‚vyšňupnutí‘ se kokain rychle vstřebává do krevního oběhu mukózní tkání, která tvoří vnitřní výstelku nosu. Větší granule, které tkání neprojdou, se rozpustí v hlenech – ty produkuje mukózní tkáň jako jakousi obranu při styku s cizí látkou. Uživatelé kokainu tak velmi dobře znají ‚hořká polknutí’.

07. Když smísíte kokain s heroinem a pomocí injekční stříkačky si ho vpravíte do těla, dáváte si tzv. speedball. Dojeli na něj třeba herci John Belushi (Horečka sobotní noci, více viz strana 77), Chris Farley (Wayneův svět) nebo River Phoenix (Mé soukromé Idaho).

08. Kokain dokáže stimulovat ty části mozku, které jsou odpovědné za slastné tělesné pocity = díky němu se cítíte příjemněji, než by bylo obvyklé. Přeskakujete tak obvyklé cesty k dosažení tělesné rozkoše, jako je třeba konzumace jídla. Proto na kokainových jízdách nemusí člověk jíst třeba i několik dnů. Jako forma diety to ale následně spouští nežádoucí jo-jo efekt.

09. Na kokainu je kromě jiného záludné to, že posiluje chuť na alkohol – jenže smísením těchto dvou látek vzniká v lidském metabolismu nebezpečný kokaetylen, který dává neskutečnou nálož zejména srdečnímu svalu.

10. Úspěšně propašovaný kokain míchají dealeři se škrobem, vitaminem C, pudrem, cukrem, mastkem, sunarem, antihistaminiky nebo lokálními anestetiky (poslední dvě jmenované látky mají posílit pocity místního znecitlivění, které vyvolává i čistý kokain).

11. V lidském těle se kokain dokáže udržet až 72 hodin (to jsou celé tři dny). Nejde však už o čistý kokain, ale o tzv. benzoylekgonin, který v organismu vzniká jako výsledný produkt rozkladu kokainu.

12. Pokud se kokain vpraví injekčně přímo do cévy, je jeho smrtelná dávka asi 20 mg. Ale když vyšňupnete gram či gram a půl nosem nebo stejné množství spolknete v tabletě, ohrožení života se nekoná.
Záleži samozřejmě na tom, jaká je vaše tělesná hmotnost a jak silné máte srdce.

13. Říká se, že když si drobek koksu rozetřete na žaludu, zažijete vy i vaše partnerka nebývalou rozkoš. Pravda, příjemně znecitlivující účinek se může zpočátku zdát opravdu neobyčejně příjemný. V dlouhodobé perspektivě však neprospívá mukózní tkáni genitálií ani kokain samotný, ani látky, kterými ho dealeři ‚nastavují’.

14. Ačkoli se po kokainu můžete cítit velmi nadržený a výkonný, stejně jako po alkoholu, skutečnost je taková, že vaše opravdové sexuální schopnosti budou spíše potlačeny. Navíc dlouhodobější konzumace kokainu vás připraví o chuť na sex téměř úplně.

15. Kromě psychických škod vede kokain i k poškozením tělesným, např. ‚rozpouštějící se’ nosní přepážce. Nebo dlouhodobě i k ‚rozpouštějícímu se mozku‘. Naštěstí stačí přestat a vše se zas za nějaký čas vrátí do normálu.


Výroba kokainu v Kolumbii:
Animovaný seriál Krysy na kokainu:


Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Příští rok přijdou na trh hodně realistické sexuální robotky

Příští rok přijdou na trh hodně realistické sexuální robotky

Totálně realistické "nafukovací panny" nejsou žádnou extra novinkou, nejnovější typy firmy Abyss Creations ale i tak posouvají ...

Číst více
Katolíci šílí z téhle fotky finalistek Miss Bumbum

Katolíci šílí z téhle fotky finalistek Miss Bumbum

Soutěž Miss Bumbum, jak už jistě víte, hledá každoročně tu nejlepší prdelku Brazílie. Letos se finalistky postaraly v téhle těžce ...

Číst více
Opilec s brutálním zářezem se stal hrdinou další photoshopové bitvy

Opilec s brutálním zářezem se stal hrdinou další photoshopové bitvy

Tohodle chudáka bez kalhot pověsili nejspíš jeho hodní kamarádi za plot tak, že mu vytvořili naprosto monstrozní trenýrkový ...

Číst více
Drsný jestřáb je větší tvrďák než Jason Statham

Drsný jestřáb je větší tvrďák než Jason Statham

Hlavním hrdinou poslední photoshopové bitvy se stal tenhle jestřáb s výrazem a postojem toho největšího hollywoodského tvrďáka.

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více