Reklama
Divné redakční fóbie

Divné redakční fóbie

Panicky se bojíte úplně běžných věcí? My občas taky!

Když v létě běhám bos po trávě, třesu se hnusem, že bych mohl rozšlápnout hlemýždě. Chodidlo se dotýká země, noha registruje jemné křupnutí… Chci rychle ucuknout, ale nohu už nezastavím. Zabořím se do drceného těla a mezi prsty mi ulpí slizká vina, kterou nesmyje žádné mýdlo světa. (Brezina)

Jako děti jsme si vyprávěli horor. Sestra a bratr jsou sami doma. Bratr se v noci ztratí. Sestra zjistí, že pod postelí je díra do podzemního labyrintu, kde žije VRAŽDÍCÍ CHLAP SE ŽELEZNOU RUKOU! V dětství bych za žádnou cenu neseděl v noci na posteli s nohama dolů. Dodnes mám divný pocit… (Bílek)

 Ve čtrnácti letech mi umřel táta. Probudilo to u mě fobii z pohřebáků. Mou až fyzickou úzkost vždy zahnalo, když jsem sedmkrát za sebou dlouze zavřel oči. Dělám to stále. Když ale potkám černé auto havranů v horách v serpentýnách a musím okamžitě sedmkrát za sebou zavřít oči, bývá to docela nebezpečné. (Vondráček)

Smrad z vařícího se mlíka mě spolehlivě přinutí okamžitě blít. Stejně tak představa, že bych ho měl v puse, navíc ještě s masitým slizkým škraloupem. Když mi totiž byly asi čtyři nebo pět, nutily nás to pít ‚tety’ ve školce. Po vynuceném doušku jsem se poblil, musel jsem to uklidit a mlíko dopít. Takže jsem se nestihl obléct na procházku. (Kovanda)

Při každé aplikaci tamponu se bojím, že se mi při jeho vyndávání přetrhne šňůrka a že už ho nikdy nikdo nespatří. (Dubáková)

V dětství jsem byl několikrát svědkem toho, jak dospělým spadly klíče do výtahové šachty. Než se pro ně dědeček vydal do hlubin, musel vypnout zdviž. Jinak by se mohlo stát, že by ho někdo při jízdě do suterénu rozdrtil. Od té doby jsem se nezbavil dvou představ: 1. jak na dně šachty vidím neodvratně se blížící kabinu, 2. jak při jízdě do suterénu možná někoho zabíjím. V mých hrůzných snech je ve tmě pod výtahem halda kostí těch, které to potkalo. A to už vůbec nemluvím  páternosterech. Každý přece ví, že když z něj včas nevystoupíte, semele vás nahoře ozubené soukolí. (Němec)

Kdysi jsem byl pár týdnů v Sýrii a chytil tam těžkou salmonelózu. Uvíznul jsem v levném penzionu, a když jsem se zrovna neplazil přes dvůr na společný turecký záchod, vyčerpaně jsem ležel na posteli. Při tom mi po břiše celé noci běhali švábi, zamotávali se mi do chlupů na prsou a já neměl sílu odhánět je. Jakmile od té doby slyším podobné šustění, naskakuje mi husina. (Strmiska)

Když jdu po schodech s nanukem, nemůžu se zbavit pocitu, že upadnu, dřívko si vrazím do krku a vykrvácím. (Maršál)

Když jsem byla malá, pokoušel se k nám do bytu oknem mého pokoje vniknout zloděj. Dodnes vidím ve tmě jeho siluetu. Od té doby musím mít v okně zatažené žaluzie, i když je to třeba ve třetím patře. Jinak bych neusnula. (Nováková)

V dětství mezi námi kolovala výstraha, že když spíte ve stanu, může vám vlézt do ucha škvor a pak vám prokousnout bubínek. Od té doby nespím ve stanu. (Sládek)

Jakmile má někdo vystouplé kobylí zuby (ať už chlap, nebo žena), nemůžu se ubránit myšlence, že mi dotyčná osoba bude v rozjuchané opilosti provádět felaci a skousne. A dostane křeč jako boxer. Z toho důvodu mám k lidem s kobylími zuby velkou nedůvěru. (Kovanda)

Kdysi jsem byl na brigádě ve společnosti Interlov Tři Sekery, která se zabývá výkupem a prodejem divoké zvěře. Ve vesnici Číhaná jsme do kamionu naložili několik vyvrhnutých kanců, jelenů a srn. Místní myslivec mi pak podal pytel s hlavami. Uvnitř se něco hýbalo. Sáhl jsem tam a vytáhl ruku plnou červů. Od té doby nemůžu jíst burizony ani rýži. (Vondráček)

Jako malej kluk jsem četl Foglarovu knížku Devadesátka pokračuje. Hlavní záporák se v ní jmenoval Ondra a já se dalších pár let osobám tohohle jména vyhýbal. Na základce se mnou chodili do třídy hned tři Ondrové, takže to nebyla moc sranda. (Rybář)

Jako malí kluci jsme si chodili hrát na Vyšehrad, kam vedla tmavá cihlová brána. Někdo nám nakecal, že tam číhá dědek, který přepadá kluky, řeže jim pindíky a pak si je doma vaří k večeři s křenovou omáčkou (ten kulinářský detail si pamatuju dodnes). Bránou jsme proto vždycky s křikem probíhali, aby nás nechytil. Občas tamtudy procházím a bezděky zrychlím krok. (Brezina)

Jímá mě panika ze syčících hus s krkem nataženým u země. Jako dítě mě pokousaly (fakt koušou, mají v zobáku vroubky!). Taky se mi občas zdá, že husy vlezou do pokoje, přikolíbaj se mi k hlavě, zobáky mi strčí do ucha a vycucávají mi mozek. Ale jenom ve snech, které mívám v kocovině. (Kovanda)
Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Příští rok přijdou na trh hodně realistické sexuální robotky

Příští rok přijdou na trh hodně realistické sexuální robotky

Totálně realistické "nafukovací panny" nejsou žádnou extra novinkou, nejnovější typy firmy Abyss Creations ale i tak posouvají ...

Číst více
Katolíci šílí z téhle fotky finalistek Miss Bumbum

Katolíci šílí z téhle fotky finalistek Miss Bumbum

Soutěž Miss Bumbum, jak už jistě víte, hledá každoročně tu nejlepší prdelku Brazílie. Letos se finalistky postaraly v téhle těžce ...

Číst více
Opilec s brutálním zářezem se stal hrdinou další photoshopové bitvy

Opilec s brutálním zářezem se stal hrdinou další photoshopové bitvy

Tohodle chudáka bez kalhot pověsili nejspíš jeho hodní kamarádi za plot tak, že mu vytvořili naprosto monstrozní trenýrkový ...

Číst více
Drsný jestřáb je větší tvrďák než Jason Statham

Drsný jestřáb je větší tvrďák než Jason Statham

Hlavním hrdinou poslední photoshopové bitvy se stal tenhle jestřáb s výrazem a postojem toho největšího hollywoodského tvrďáka.

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více