Reklama
Dementní nápady #1

Dementní nápady #1

Lidská blbost je nekonečná. Hasiči, záchranáři a policajti nám o tom řekli své...

Letos v zimě jeden pražský řidič rozmrazoval chladicí kapalinu tak, že dal před chladič plynový hořák. Od předního blatníku chytlo auto, od něj pak postupně garáž, rodinný domek a dům sousedů. Dalšímu řidiči se zase v zimě nechtělo ráno sedat do studeného auta. Po probuzení proto vždycky zapálil propanbutanový vařič, položil ho na přední sedadlo a v klidu si šel dát do kuchyně kafe. Dělal to tak několik let, až to prostě jednou nevyšlo.

Teď v létě často hoří květinové truhlíky na balkonech. Dřív tam bývala hlína, ale dneska tam lidi dávají hořlavou rašelinu. Soused z bytu nad vámi vyhodí z okna vajgla, a je to. Horší je, že od truhlíku často chytne fasáda zateplená polystyrenem. Ten pak hoří v prostoru mezi zdivem a omítkou, což se dost blbě hasí. V Praze je takových požárů až třicet ročně.

Hloupé nápady často mívají starší lidé. Jeden senior sušil boty v troubě, až mu chytla kuchyň. Další zase na záchodě ucítil ucházející plyn, a rozhodl se ho najít svíčkou. Našel – došlo k výbuchu. Jiný senior zase rozmrazoval ledničku svíčkami. Nedomyslel, že je sice zvenčí plechová, ale uvnitř z plastu, takže mu vyhořel byt.

Maléry často vznikají kombinací blbých nápadů. Jeden pražský kutil vymyslel, že si v paneláku odhluční strop. Zjistil, že v panelech jsou odlehčovací kanálky, a rozhodl se vyplnit je montážní pěnou.
Aby neměl v bytě prach, část pokoje si hermeticky uzavřel slepenými igelity a začal panely zespoda navrtávat. Nepřečetl si ale bezpečnostní pokyny na obalu pěny, takže nevěděl, že je v ní jako hnací médium propan-butan. V igelitovém ‚stanu‘ si pak zapálil cigáro. Výbuch vyvalil obvodové panely a zdemoloval pět bytů. Kutil prostě zničil panelák tak, že by to líp nedokázali ani teroristé. Kupodivu přežil s lehkými popáleninami, ale sousedi ho pak už prý neměli rádi.


Dřív lidi doma často škvařili sádlo, a když jim v hrnci náhodou chytlo, chrstli na něj vodu. Jenže ta se vzhledem k vysoké teplotě okamžitě vypaří. Z jednoho litru vody naráz vznikne až 1500 litrů páry, takže dojde vlastně k ‚parnímu‘ výbuchu, který klidně dokáže zbourat cihlovou příčku. Dochází při tom k těžkým popáleninám, které člověk nemá moc šanci přežít. Dnes už se to ale naštěstí příliš nestává – lidi si už asi sádlo neškvaří.

Pyrotechnik-amatér si vyrobil střelný prach, který pak přesypával do PET lahve. Nedomyslel ale, že třením umělých hmot vzniká statická elektřina. Od jiskry to bouchlo a utrhlo mu to obě ruce.

Zlodějům benzinu kupodivu stojí za to riskovat kvůli pár stokorunám. Vlezou vám pod auto, zespodu navrtají nádrž a cákající benzin chytají do plastové vaničky. Kromě zákonů ale porušují i bezpečnostní předpisy – často u toho kouří, takže vám auto blafne. Většinou ale stihnou utéct. Další zloději si zase často myslí, že když někam skrz mříž prostrčí hlavu, prolezou celí. To možná platí pro kočky, ale ne pro lidi, takže je pak často musíme vystříhat hydraulickými nůžkami.

Velmi rozšířený hloupý nápad je taky kouření v posteli. Pokud usnete a začne na vás hořet peřina, většinou se už nevzbudíte – tím spíš, pokud jste něco vypili. Anebo vás sice žár probere, ale ve stresu se nadechnete zplodin, a my vás pak najdeme udušené někde v rohu pokoje.

Žena policistům sdělila, že jí ze stodoly někdo ukradl dvacet kilogramů hliníku a kbelík mědi. Jakmile se však kriminálka začala zajímat, o jaký hliník a měď se přesně jednalo a odkud vlastně pocházejí, oznamovatelka začala tvrdit, že se jí vlastně nic neztratilo a že žádnou krádež hlásit nechce.

Čerstvě propuštěný vězeň chtěl pokračovat ve svém předchozím ‚zaměstnání‘. Vloupal se proto do prodejny a pak ještě do maringotky. Po činu si odběhl udělat ‚velkou potřebu‘ na místo, kam policisty později zavedl služební pes. Kriminálka si pak na pachatele už jen počkala doma. Ne že by snad byl rozbor ‚biologického materiálu‘ tak rychlý – recidivista si prostě vytřel zadek propouštěcím listem z vězení, na kterém byly všechny jeho osobní údaje.


Kolem půlnoci oznámil muž na linku 158, že od půl desáté večer nemůže spát, protože před domem pořád někdo bouchá do hydrantu. Stěžoval si, že i když na ‚rušitele nočního klidu‘ vysílá pomocí baterky krátké signály, rámus neustává. Hlídka na místě zjistila, že hluk nemá na svědomí žádný výtržník, ale špatně zavřené okno na oznamovatelově balkoně.

Řidička auta se při couvání dostatečně nevěnovala řízení. Nevšimla si, že nemá zařazenou zpátečku, a protože jí vůz pořád nechtěl couvat, silně sešlápla plyn. Při následném skoku vpřed skončila pod hlubokým travnatým srázem.

Policisté vyšetřovali krádež věcí z chaty. Nedalo jim to ani moc práce – v čerstvě napadaném sněhu jen stačilo sledovat stopu kolečka. Po třech kilometrech stopa končila u vrátek zahradního domku, kde trojice zlodějů právě vypalovala odcizené měděné kabely.
Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Příští rok přijdou na trh hodně realistické sexuální robotky

Příští rok přijdou na trh hodně realistické sexuální robotky

Totálně realistické "nafukovací panny" nejsou žádnou extra novinkou, nejnovější typy firmy Abyss Creations ale i tak posouvají ...

Číst více
Katolíci šílí z téhle fotky finalistek Miss Bumbum

Katolíci šílí z téhle fotky finalistek Miss Bumbum

Soutěž Miss Bumbum, jak už jistě víte, hledá každoročně tu nejlepší prdelku Brazílie. Letos se finalistky postaraly v téhle těžce ...

Číst více
Opilec s brutálním zářezem se stal hrdinou další photoshopové bitvy

Opilec s brutálním zářezem se stal hrdinou další photoshopové bitvy

Tohodle chudáka bez kalhot pověsili nejspíš jeho hodní kamarádi za plot tak, že mu vytvořili naprosto monstrozní trenýrkový ...

Číst více
Drsný jestřáb je větší tvrďák než Jason Statham

Drsný jestřáb je větší tvrďák než Jason Statham

Hlavním hrdinou poslední photoshopové bitvy se stal tenhle jestřáb s výrazem a postojem toho největšího hollywoodského tvrďáka.

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více