Co zítra snídat?

Co zítra snídat?

Třeba klobásy. 'Hnutí za zdravou snídani' žeňme svinským krokem!

Snad ve všech médiích se to hemží výkřiky o tom, že snídaně je grunt. O tom žádná. Vydatná snídaně po kvalitní ranní souloži či poctivém boxerském tréninku je opravdu základ pro spokojeně prožitý den. Když se ráno člověk pořádně nenají, tak prd udělá, je nasraný a na obědě se akorát přežere, takže odpoledne udělá ještě míň a je z toho zpruzený. Po důkladné a neuspěchané snídani naproti tomu nastoupíte do dne s dobrou náladou.

Jenže když se začne mluvit o tom, co se ke snídani má jíst, rozpoutá se fašistoidní zdravo-dietářské běsnění. Prý se máme především živit různými nutričně nezávadnými zpotvořeninami. Nápadně často se mezi doporučovanými pajídly objevují cereální sušenky. Protagonisté obludné televizní kampaně dokonce berou lidem jejich oblíbené ranní pochoutky a nutí jim zmíněný suchý cereální trus. Takovému vymývání mozků říkáme důrazné „ne!”.

Máte-li po ránu chuť na ovoce či müsli s jogurtem, proč ne. Toužíte-li si dát něco bohatýrského, jako pokrm na hlavní fotce, jen do toho! Hustou držkovku s rohlíky a malým pivem? Skvělé! Není totiž vůbec prokázáno, že lidé konzumující kalorické snídaně anglického typu by se kvůli této stravě dožívali nižšího věku. Po vydatné snídani jste spokojení a vyrovnaní, což je asi nejdůležitější faktor zdraví. A k obědu si pak můžete dát něco lehčího, protože vás netrápí vlčí hlad.

Naopak u lidí, kteří ráno hltají cereální sušenky, je velmi pravděpodobné, že zemřou nervózní, vychrtlí, nespokojení a smutní...

Snídaňové tipy ze světa

Bavorská svačina
Ke ‚druhé snídani‘ se jí v Bavorsku bílá klobása neboli weisswurst. Vynalezl ji řezník Sepp Moser 22. února 1857. Klobásu je třeba nožem přepůlit, půlku pak uchopit do ruky, namočit do sladké hořčice a takto konzumovat. Zakusuje se houskou a zapíjí pivem. Pokud chcete dát najevo, že jste cizinec, můžete Bavory pobouřit tím, že si objednáte weisswurst odpoledne či se zelím.

Anglická snídaně
Vydatné a prověřené ostrovní jídlo, které vás připraví na náročný den. Složení: opečená slanina, opečená vejce, opečená rajčata, opečené žampiony, opečený chleba, fazole v tomatu, opečené párky a také ‚black pudding‘, což je jakési jelito. K této snídani se pije černý čaj. A aby to nebylo jen slané, zakončete toustem s džemem.

Francouzská snídaně
Francouzská snídaně (a s určitými obměnami to platí i o dalších středomořských snídaních, italské a španělské) není nijak sofistikovaná. Skládá se v zásadě z croissantů či jiného pečiva s kávou. Sadu doplňuje nějaké to máslo, džem, jogurt či ovocný džus. To pečivo je ale naprosto delikatesní! Ne jako to naše.


Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Příští rok přijdou na trh hodně realistické sexuální robotky

Příští rok přijdou na trh hodně realistické sexuální robotky

Totálně realistické "nafukovací panny" nejsou žádnou extra novinkou, nejnovější typy firmy Abyss Creations ale i tak posouvají ...

Číst více
Katolíci šílí z téhle fotky finalistek Miss Bumbum

Katolíci šílí z téhle fotky finalistek Miss Bumbum

Soutěž Miss Bumbum, jak už jistě víte, hledá každoročně tu nejlepší prdelku Brazílie. Letos se finalistky postaraly v téhle těžce ...

Číst více
Opilec s brutálním zářezem se stal hrdinou další photoshopové bitvy

Opilec s brutálním zářezem se stal hrdinou další photoshopové bitvy

Tohodle chudáka bez kalhot pověsili nejspíš jeho hodní kamarádi za plot tak, že mu vytvořili naprosto monstrozní trenýrkový ...

Číst více
Drsný jestřáb je větší tvrďák než Jason Statham

Drsný jestřáb je větší tvrďák než Jason Statham

Hlavním hrdinou poslední photoshopové bitvy se stal tenhle jestřáb s výrazem a postojem toho největšího hollywoodského tvrďáka.

Číst více

Nejnovější články

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci z Maxima 11/2016

Výherci soutěží z listopadového Maxima.

Číst více
Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská nálož pátečních gifů

Předsilvestrovská megadávka pátečních gifů ochrání preventivně i od novoroční kocoviny. A jestli ne, tak si je holt v neděli dejte znovu.

Číst více
Holky z Instagramu - Tori Hughes

Holky z Instagramu - Tori Hughes

Tori Hughes, která si na těch internetech říká Tori Brixx, je modelka a hérečka z LA, nad kterou na Instagramu slintá přes dva a půl milionů zvědavců.

Číst více
GALERIE: Nečekané krásy podvodního světa

GALERIE: Nečekané krásy podvodního světa

Svět pod hladinou skrývá netušené poklady. Ať už v moři, rybníku nebo bazénu, všude je na co koukat.

Číst více