Reklama
7 úžasných vynálezů čínských kutilů

7 úžasných vynálezů čínských kutilů

Domáci ponorka, farmářský robot nebo vodní kolo… to všechno si zvádnou vyrobit Číňani doma na koleni. A pak že zlaté české ručičky?!?

Ponorky

ponorka1

ponorka2

Farmář z čínské provincie Hubei doma s partou kolegů vyrobil už sedm ponorek vlastní kontsrukce. Zhang Wuyi už dokonce jednu prodal místnímu byznysmenovi za 16 tisíc dolarů. Pomocí ponorek těží ze dna sumýše a další plody moře, jejichž prodejem si pak vydělává. Některé jeho výtvory pojmou i více pasažérů, potopí se do hloubky až 30 metrů, kde vyrdží maximálně hodinu.

Megacykl

motorka

Abulajon pracuje v čistírně odpadních vod a ve volných chvílích si vyrobil obří motorku. Na třistakilového cvalíka nedostal papíry, ale díky obřím kolům se určite neztratí v terénu. Nákup dílů ho přišel na zhruba 1300 dolarů.

Motolet

poletucha

poletucha1

Zemědělce Zhanga Xuelina sice vyhodili už ze základky, ale to mu nezabránilo, aby se jako samouk vzdělal v aviatice a zkusil si postavit vlastní okřídlenou motorku. Už podle tvaru křídel je jasné, že tenhle stroj nemohl mít šanci na úspěch, což potvrdili neúspěšné testovací lety v listopadu 2012. Zhang motorku upravoval jedenáct měsíců a nakonec alespoň pobavil svou aero show obyvatele Ťi-nanu.

Koule života

koule

koule1

Tohle není žádná vylepšená zorbingová koule, ale málá Noemova archa, která ubytuje tři lidi v případě přírodní katastrofy. Inženýr Yang Zongfu se při jejím kontruování inspiroval filmem 2012 a vystavěl ji tak, aby vydržela na vodě, byla odolná vůči radiaci, nárazu i žárů a unesla kromě obyvatel i zásoby na 10 měsíců. Konstrukce kapsle ho stála 235 tisíc dolarů (4,7 milionu Kč). Je vidět, že do "životního pojištění" se nebojí investovat.

Král robotů

robot

Další farmář s nedokončenou základkou Wu Yulu, tentokrát rovnou konstruktér chodícího robota, kterého pojmenoval Lao Wu. Tenhle narezivělý zázrak je vyvrcholením jeho více než dekádu trvajícího koníčka a umí třeba i našroubovat žárovku.

robot1

Jeden z robotů z dílny konstruktéra Wu Yulu umí táhnout rikšu. Celkem sestrojil 47 robotů s různými funkcemi jako skákání, malování, pití, vaření nebo masáže. A co sexuální služby, nic?

O2

kolo

Umělec žijící v neustále zasmraděném Pekingu si vyrobil kolo s dýchacím systémem. Matt Hope použil děrovaný koš z Ikey, pilotní masku a elektricky ovládaný filtrační systém, který se dobíjí dynamen při šlapání. Při pohledu na smogem zahalené ulice mu přijde takové vozítko vhod.

Šlapadlo

vodni_kolo

Tak na tomhle kole se projedete i v době povodní. Lei Zhiquan vybavil bicykl práznými sudy a přidal k zadnímu kolu lopatky. Vodní šlapadlo bylo na světě. Po několika průmyslových úpravách ho chtějí uvést v Číně na trh v podobě, která půjde během chvilky přidělat/oddělat k jakémukoli kolu.

Dřevokoptéra

helikoptera

helikoptera1

Wu Zhongyuan je dvaadvacetiletý zemědělec, jinak řečeno další z řady farmářských kutilů. Podomácku si sestrojil helikoptéru, poháněnou 150 ccm motorem, ale úřady mu nakonec zakázaly z bezpečnostních důvodů ji otestovat. Pochybujeme, že by se jeho dřevěno-kovové monstrum kdy vzneslo, ale na příkladu je jasně vidět, že v Číně se člověk nemůže bez povolení úřadů ani zabít vlastním vynálezem. Hanba úředníkům, sláva sebevražedným kontruktérům!

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Příští rok přijdou na trh hodně realistické sexuální robotky

Příští rok přijdou na trh hodně realistické sexuální robotky

Totálně realistické "nafukovací panny" nejsou žádnou extra novinkou, nejnovější typy firmy Abyss Creations ale i tak posouvají ...

Číst více
Katolíci šílí z téhle fotky finalistek Miss Bumbum

Katolíci šílí z téhle fotky finalistek Miss Bumbum

Soutěž Miss Bumbum, jak už jistě víte, hledá každoročně tu nejlepší prdelku Brazílie. Letos se finalistky postaraly v téhle těžce ...

Číst více
Opilec s brutálním zářezem se stal hrdinou další photoshopové bitvy

Opilec s brutálním zářezem se stal hrdinou další photoshopové bitvy

Tohodle chudáka bez kalhot pověsili nejspíš jeho hodní kamarádi za plot tak, že mu vytvořili naprosto monstrozní trenýrkový ...

Číst více
Drsný jestřáb je větší tvrďák než Jason Statham

Drsný jestřáb je větší tvrďák než Jason Statham

Hlavním hrdinou poslední photoshopové bitvy se stal tenhle jestřáb s výrazem a postojem toho největšího hollywoodského tvrďáka.

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více