5 varovných signálů

5 varovných signálů

 

Jak neomylně poznat blbou práci a utéct

Jak neomylně poznat neperspektivní (blbou) práci a utéct dřív, než podepíšete pracovní smlouvu
Vzít naslepo hned první práci, kterou vám nabídnou, je možná lákavě snadné, ale jen do té doby, než jste nacpán někam do rohu chodby k nevelkému psacímu stolu (což má být ta slibovaná samostatná kancelář). Je pozdě si teď říkat, že to byla chyba. Takže jakmile při přijímacím pohovoru zaregistrujete jeden z následujících varovných signálů, popadněte aktovku a utíkejte.

1. CHLÍVEK

Několikrát váš pohovor o týden či více odložili – než dokončí ‚celkovou restrukturalizaci‘. Budoucí zaměstnavatel vám to prezentuje jako výhodu pro nové zaměstnance – budou tak mít šanci naskočit do ‚rozjíždějícího se vlaku’. Na to jim ale neskočte. Propouštění a restrukturalizace ukazují na finanční nestabilitu. Pomocí internetu si danou společnost prověřte a nenaskakujte, pokud je jasné, že se potápí.

2. ŠÉF JAKO MED
Váš budoucí nadřízený si stěžuje na to, jak často musí měnit své podřízené, protože jsou to nevyzrálé osobnosti bez vědomí odpovědnosti a bez schopnosti samostatného uvažování. V tomhle případě byste však asi velmi brzy zjistil, že pan manažer má stejnou spotřebu podřízených jako toaletního papíru. Tahle práce je vstupenka na obětní oltář. Nelezte tam.

3. UPROSTŘED BOJE
Společnost vás chce přijmout, abyste pokračoval v projektu, který se ‚nějak zadrhnul’. Očekávají od vás, že napravíte všechny chyby, zprůchodníte procesy, zefektivníte output. A váš budoucí šéf se k vám navíc chová podezřele kamarádsky. To je naprosto jasná známka toho, že někde v hloubi firmy zuří nelítostný boj. A vás chtějí postavit doprostřed bojiště. Jako návnadu.

4. PAPÍROVÝ LÁGR
Lidé z osobního vás nervózně provádějí po vašem budoucím pracovišti. Všude kolem ale panuje hmatatelné napětí: ticho, které by se dalo krájet, sterilní holé stoly bez jakýchkoli osobních předmětů… Váš budoucí zaměstnavatel tomu říká ‚klidné pracovní prostředí‘, ale ve skutečnosti zde panuje stejně tuhý a intrikářský režim jako na úřadě sovětského politbyra.

5. MY VÁS NAUČÍME

Při pohovoru se vás neustále snaží přesvědčit větami typu: ‚U nás se během času naučíte všechno potřebné z branže, skrznaskrz a ze všech stran.‘ Přeloženo do reality: Budete pravidelně pracovat hodně dlouho přesčas, abyste splnil všechny své pracovní úkoly, většinou podřadného rázu. Řadit v jedenáct v noci účtenky podle abecedy není zrovna příliš cenná zkušenost – a to v žádné branži.


Jak by jste dopadli:
Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Drsný jestřáb je větší tvrďák než Jason Statham

Drsný jestřáb je větší tvrďák než Jason Statham

Hlavním hrdinou poslední photoshopové bitvy se stal tenhle jestřáb s výrazem a postojem toho největšího hollywoodského tvrďáka.

Číst více
Na záchodě z ryzího zlata si skutečně potrůníte

Na záchodě z ryzího zlata si skutečně potrůníte

Při s*aní jsou si všichni rovni, říká jedna stará moudrost. Ale když se tak díváme na tuhle ultra luxusní mísu, nejsme si ...

Číst více
Fellatio Cafe: Ke kávě patří kouření

Fellatio Cafe: Ke kávě patří kouření

V Ženevě se chystají otevřít takovou trochu jinou kavárnu s příznačným názvem Fellatio Cafe. Nejen latiníci už asi vědí, co se tam ...

Číst více
Svítící beton brzy rozzáří svět

Svítící beton brzy rozzáří svět

Napadlo vás někdy při pohledu na šedý fádní beton, jak by vypadal, kdyby uměl svítit, že ne? Teď už můžete. Nyní takový beton ...

Číst více

Nejnovější články

VIDEO: Neuvěřitelné pingpongové triky

VIDEO: Neuvěřitelné pingpongové triky

Pongfinity je čtyřčlenný team z Finska, který se specializuje na trikový stolní tenis. A jedou takové triky, že vám z toho spadne čelist.

Číst více
Pořiďte si DeLorean jak z Návratu do budoucnosti

Pořiďte si DeLorean jak z Návratu do budoucnosti

DeLorean DMC-12 je i v civilní verzi dost ceněný youngtimer, teď si ho ale navíc můžete pořídit v úpravě, jako by vypadl z filmu Návrat do ...

Číst více
Holky z Instagramu: Galinka Mirgaeva

Holky z Instagramu: Galinka Mirgaeva

Galinka je ruská modelka pocházející ze sibiřské díry Perm, která patří mezi nejsledovanější holky vůbec na celém...

Číst více
Maxim 11/2016 - Muzeum vidlí mezi časopisy

Maxim 11/2016 - Muzeum vidlí mezi časopisy

Listopadový Maxim prozkoumá diagnostiku vzrušení, muzeum vidlí a podívá se na sex plazořitních. Řekneme taky velké ano dopingu a ...

Číst více