10 nejšílenejších parodií na náboženství (1/2)

10 nejšílenejších parodií na náboženství (1/2)

Ještě než prozradíme, zda Bůh opravdu existuje, mrkněte se na modlářské sekty, které určitě shoří v pekle horoucím!

Jestli Bůh něco neodpouští, pak je to smysl pro humor a ironii - alespoň při pohledu zvenčí. Ale narovinu, kdo z nás byl uvnitř Boha? Pokud duchovně tápete a stále hledáte správnou cestu, možná si konečně vyberete učení, při jehož studiu se neunudíte k smrti jako mučedníci dobra.

Dudeismus

dudeism

Kdo viděl Big Lebowskiho, tuší, že tady půjde hlavně o bowling a bílé rusáky. Na stránkách lákají, ať se přidáte k nejpomaleji rostoucímu náboženství na světě, která káže nekázání a pokud možno co nejméně praxe. V jádru jim jde samozřejmě o ráj na zemi, který vznikne tím, že prostě nikdo nebude nic dělat... a tím nic nezkazí. Geniální! Mrkněte taky na jejich fb, kde už je přes 151 tisíc dudeistů!

Thee Temple ov Psychick Youth (TOPY)

temple

Založila ho v roce 1981 skupina muzikantů z kapel jako Psychic TV nebo Current 93 a kromě napojení na chaos magii šlo v jejich učení hlavně o sex bez zábran a uvolněný přístup ke gramatyce, jak je ostatně vidět i z jejich názvu. Svým důrazem na přirozenou a hravou komunikaci vlastně předběhli smskovou LOL a WTF éru! V roce 2008 se rozpadla na různé nové směry, třeba AIN nebo OTTT. OMG!

Jediismus

jedi-church

Kdo by ho neznal, když se k němu při posledním sčítání obyvatel v Česku přihlásilo víc než patnáct tisíc rytířů, takže jich je statisticky víc než Romů (nebo Romulanů?). Pravověrným nestačí jenom svět Hvězdných válek vytvořených Georgem Lucasem, ale celé univerzum s dalšími příběhy a konstrukcemi, které třeba domýšlejí, jestli Boba Fett opravdu zemřel v Návratu Jediho, nebo pak odletěl do vedlejší galaxie na odvykačku.

Někteří to berou čistě jako srandu, jiní možná mají nepříjemné a zcela vážné tušení, že jejich otcem byl Darth Vader, každopádně tohle náboženství má slušně propracovaný systém – kód, krédo, učení i morální maximy. Hlavní jsou ale samozřejmě oblečky a různá světelná šermovátka či vibrovátka, přesto se někteří jedinci skutečně zabývají Sílou a možná věří, že třeba jednoho dne ten salám ze stolu zvednou silou vůle.

Diskordianismus

discordianism-570x427

Náboženství, které se vydává za promyšlený vtip vydávající se za náboženství neboli dada zen pro západňany. Podstatou diskordianismu je zákaz pojídání špekáčku v pátek. Ať už je to páteční půst, nebo potravní tabu vůči hovězímu či vepřovému, nebo odpor k zabití živého tvora za účelem potravy, nebo nezdravost uzeniny, významné ideologické systémy se skutečně v tomto bodě důsledně shodují. Pojídání špekáčku je protiklad náboženství a duchovna vůbec. Podle některých verzí diskordianismu nejde o špekáček, ale párek v rohlíku.

Titul papeže se vztahuje ke každému muži, ženě i dítěti na světě a mezi jeho pravomoci patří třeba být neomylným, kdykoli, i zpětně.

Kibologie

kiboinside

Alternativní náboženství, vzniklé na úsvitu internetu v roce 1989. Podobných šprýmařů tehdy byly spousty, ale to kolem Jamese Kiba Parryho z nich vydrželo nejdéle, protože se kromě internetových fór přeorientovalo taky na psaní a satiru a jeho členové mají taky neskutečně špatně dobrou kapelu Interröbang Cartel. Kibo na svých stránkách třeba prozradil, že má alergii na lávu, že si vymyslel Alberta Einsteina a že číslo jeho občanky je 1. Nerdství na druhou!

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Katolíci šílí z téhle fotky finalistek Miss Bumbum

Katolíci šílí z téhle fotky finalistek Miss Bumbum

Soutěž Miss Bumbum, jak už jistě víte, hledá každoročně tu nejlepší prdelku Brazílie. Letos se finalistky postaraly v téhle těžce ...

Číst více
Opilec s brutálním zářezem se stal hrdinou další photoshopové bitvy

Opilec s brutálním zářezem se stal hrdinou další photoshopové bitvy

Tohodle chudáka bez kalhot pověsili nejspíš jeho hodní kamarádi za plot tak, že mu vytvořili naprosto monstrozní trenýrkový ...

Číst více
Drsný jestřáb je větší tvrďák než Jason Statham

Drsný jestřáb je větší tvrďák než Jason Statham

Hlavním hrdinou poslední photoshopové bitvy se stal tenhle jestřáb s výrazem a postojem toho největšího hollywoodského tvrďáka.

Číst více
Na záchodě z ryzího zlata si skutečně potrůníte

Na záchodě z ryzího zlata si skutečně potrůníte

Při s*aní jsou si všichni rovni, říká jedna stará moudrost. Ale když se tak díváme na tuhle ultra luxusní mísu, nejsme si ...

Číst více

Nejnovější články

SOUTĚŽ: Hrajte s námi s filmem Zúčtování

SOUTĚŽ: Hrajte s námi s filmem Zúčtování

Do kin přichází psychologický thriller, ve kterém Ben Affleck ztvárnil autistického účetního mafie.

Číst více
VIDEO: Bioppai - Japonská soutěž o nejhezčí prsa

VIDEO: Bioppai - Japonská soutěž o nejhezčí prsa

V Japonsku mají takovou sympatickou soutěž, Bioppai, která si klade za cíl vybrat ta nejlepší prsa.

Číst více
GALERIE: Nejlepší zadky jsou vyšpulené zadky!

GALERIE: Nejlepší zadky jsou vyšpulené zadky!

Špulení zadku je hodně sympatická a fotogenická činnost. Zdůrazní a zakulatí tvary a ještě působí jako taková pozvánka....

Číst více
Tim Knoll předvádí svůj bike parkour a je to jízda!

Tim Knoll předvádí svůj bike parkour a je to jízda!

Říkají tomu bike parkour a je to taková kombinace flatlandu, freestylu a parkouru, to všechno na bmx.

Číst více
Reklama
Reklama
Reklama