Reklama
10 nejextrémnějších jídel

10 nejextrémnějších jídel

Mňamky jen pro otrlé.

Tacos z hovězích mozků

Hovězí mozek s tacos

Ve Španělsku jim říkají sesos, ale jedí se i v Mexiku, USA nebo Itálii. Protože hovězí mozek nemá moc výraznou chuť, podává se s výraznými omáčkami nebo chilli, někde ještě s hovězím jazykem a míchanými vejci. V některých oblastech ale tohle jídlo zakázali, protože může přenášet nemoc šílených krav. Dobrou šílenou chuť!

Hroznýš sedmi chutí s kočkou

Hroznýš s kočičím masem

Hroznýš bývá považován za afrodiziakum a tradičně se podává s kuřecím a kočičím masem. Had představuje draka, kočka tygra a kuře fénixe. Hadí žlučník prý chutná jako ublinknutí, ale jeho maso má nejblíže kuřecímu.

Polévka z lidské placenty

Mražená lidská placenta

Většina zvířat po porodu placentu sežere. V Koreji vyrábějí z lidské placenty kosmetiku, ale jako jídlo se konzumuje pouze v některých regionech jižní Číny. Placenta se odebírá z porodních klinik a nejčastěji ji vaří nasekanou jako polévku. Chutná prý masitě, někde mezi kuřecím a rybím. Výzva pro opravdového chlapa je sníst placentu po porodu své partnerky. Těžko říct, zda personál v české nemocnici nezavolá policii, až si ji budete vyžadovat ‚na vaření‘.

Plesnivá kukuřice

Plesnivá kukuřice k jídlu

Extrémní jídlo s chutí konzumují v Mexiku. Nazývají ho huitlacoche neboli „havraní hovno“, protože tak vypadá. Jedná se o kukuřici napadenou obzvláště zákeřným druhem plísně, který se někdy nazývá kukuřičná rakovina, protože na klasech vytváří velké nádorovité výrůstky – hálky. Jídlo je oslizlé a chutná houbovitě, trochu jako lanýž. 

Kopi Luwak – natrávené kafe

Kopi Luwak

Vzácná káva, která prošla trávicím traktem asijské cibetky ovíječe skvrnitého. Ten si vybírá ty nejlepší kávové bobule, sní je a pak vys… Trávením nafermentované plody se očistí, zbaví slupky a klasicky upraží. Kdokoli ji pil, prohlásil, že jde o nejlepší kávu jeho života. Zůstane však velice drahou specialitou, protože se ovíječi odmítají živit kávou v zajetí. Proto je stále závislá na sběračích, kteří chodí po pralese, hledají cibetčí trus a vybírají z něho natrávenou kávu.

Zámotky bource morušového

Zámotky bource morušového na pánvi

Korejská specialita, která chutná docela dobře smažená a kořeněná na pánvi, ale povařená ve vodě má aromatický ocas jako smradlavá, šváby prolezlá špeluňka.

Červivý sýr – Casu marzu

Červivý sýr

Specialita z italské Sardinie byla dlouho v EU ilegální, ale nakonec se podařilo ji prohlásit za tradiční jídlo (musí se konzumovat ve stejné formě alespoň 25 let), a proto EU zákaz zrušila. Jedná se o kozí sýr, na který se nechá létat hmyz a naklást do něho larvy sýrorodky drobné. Pojídá se ve vysokém stádiu rozkladu s živým larvami, které ze sýra často vyskakují do tváří jedlíků. Problém je s vyvážením zralosti sýra, protože ve stadiu, kdy už v něm larvy umírají, bývá toxický. Dnes se vyrábí v pečlivě kontrolovaných a hygienických podmínkách, což už je nuda.

Korejská živá chobotnice sashimi

Živá chobotnice na talíři

Potenciálně smrtící pochutnání. Kuchař prostě vezme mladou chobotničku, zaživa jí odřízne chapadla a naservíruje na talíři - většinou s pikantní sezamovou omáčkou. Některá chapadla jsou v klidu, jiná se kroutí jak vlasy na hlavě Medúzy, dokonce hýbají talířem. Svoje jídlo si musíte doslova vybojovat, navíc chapadla se vám přisávají k bradě nebo ke rtům a nechtějí být spolknuta. Občas se zašprajcnou v jícnu. Několik lidí v Koreji se tak každý rok udáví.

Čtverzubec neboli fugu

Fugu

Jejich maso je takřka bez chuti a obvykle se krájí na tenké průhledné plátky. Fugu můžou připravovat jen licencovaní kuchaři, jelikož při neodborné přípravě hrozí otrava jedem tetrodotoxinem. Ten způsobuje smrt při plném vědomí, protože vám přestanou fungovat plíce a vlastně se udusíte. Řešení otravy je jediné – napojit oběť na dýchací přístroj a počkat, až účinky jedu pominou. Stejně je každý rok čtverzubec pro některé labužníky posledním jídlem jejich života.

Smradlavé tofu

Smradlavé tofu - stinky tofu

Asijští cestovatelé možná stinky tofu znají, protože museli utéct z tržiště, kde ho prodávali. Smrdí opravdu brutálně, jako kombinace dlouho nevyneseného odpadkového koše a hnoje. Jedí ho hlavně na Tchaj-wanu a v Číně, kde říkají: „Čím víc smrdí, tím líp chutná". Připravuje se fermentováním sójového sýra ve slaném nálevu spolu se zeleninou, mlékem, masem, bambusem nebo krevetami. Jenže fermentace trvá obvykle až několik měsíců, aby se celý mix pořádně zkazil a zasmrádnul. Chuť může připomínat přezrálý sýr, ale smrad z pusy žvýkačkou nebo bonbonem jen tak nedostanete. Vyzkoušejte, jestli vás miluje tak oddaně, že se bude líbat i s odpadkovým košem. 

Sdílejte:TwitterFacebookVytiskněte si:TisknoutTisknout
Tisknout

Další z rubriky

Příští rok přijdou na trh hodně realistické sexuální robotky

Příští rok přijdou na trh hodně realistické sexuální robotky

Totálně realistické "nafukovací panny" nejsou žádnou extra novinkou, nejnovější typy firmy Abyss Creations ale i tak posouvají ...

Číst více
Katolíci šílí z téhle fotky finalistek Miss Bumbum

Katolíci šílí z téhle fotky finalistek Miss Bumbum

Soutěž Miss Bumbum, jak už jistě víte, hledá každoročně tu nejlepší prdelku Brazílie. Letos se finalistky postaraly v téhle těžce ...

Číst více
Opilec s brutálním zářezem se stal hrdinou další photoshopové bitvy

Opilec s brutálním zářezem se stal hrdinou další photoshopové bitvy

Tohodle chudáka bez kalhot pověsili nejspíš jeho hodní kamarádi za plot tak, že mu vytvořili naprosto monstrozní trenýrkový ...

Číst více
Drsný jestřáb je větší tvrďák než Jason Statham

Drsný jestřáb je větší tvrďák než Jason Statham

Hlavním hrdinou poslední photoshopové bitvy se stal tenhle jestřáb s výrazem a postojem toho největšího hollywoodského tvrďáka.

Číst více
Reklama

Nejnovější články

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

Páteční gify, jediná jistota dnešního světa

A už je to tady zase. Pátek, oběd se blíží, tak než se vyrazíte najíst, nezapomeňte užít naší pravidelnou dávku. Aplikace ...

Číst více
GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

GALERIE: Potvrzeno! Příroda je pěkně nefér

Příroda je občas docela svině. Zatímco někdy rozdává plnými hrstmi, jindy zase pěkně škudlí.

Číst více
GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

GALERIE: Ženy, které zírají do lednice

Možná vám taky doma kdysi říkali, že se do lednice nečumí jak do televize. Ale tyhle holky? Ty na to zvysoka kašlou!

Číst více
Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Páteční gify dnes ve velkém rodinném balení

Dneska jsme se nechali zase trochu unést a tak jsme vybírali a vybírali, až jsme těch gifů vybrali celou hromadu. Tak snad to neucpe ty internety. A vy taky opatrně, ...

Číst více